Wpis z mikrobloga

@niochland: Minie tydzien i pod innym watkiem i tak bedzie pisal to samo. W dodatku wysylasz linki osobom, ktore nie znaja angielskiego i nawet tego nie otworzy. Strata czasu, tutaj ludzie maja sobie problem przyswoic korzysci plynace z legalnej aborcji albo rozdzialu kosciola od panstwa a co dopiero jakies zmiany klimatu.

To tak jakbys probowal jaskiniowcowi wytlumaczyc jak dziala komputer.

Moim zdaniem niezaleznie od dzialac jakie podejmie ludzkosc obecnie juz jej
@hansschrodinger: na ich miejscu robilbys dokladnie to samo, masz #!$%@? w swoj udzial w calym problemie i uwazasz go za niewazny, tak samo oni ogladaja sie na innych i tym usprawiedliwiaja swoje dzialania

Co do konsekwencji zmian klimatu, ktore nastapia na luzie za naszego zycia, bo ciagle wszystko dzieje sie szybciej niz zakladano (az powstal mem "faster than expected") to tutaj masz komentarz osoby inteligentniejszej ode mnie, ktora to fajnie rozpisala:
@ikimrdbeietocytynal: Upadek jest stopniowy i zaleznie od momentu gdzie sam jestes w swoim zyciu mozesz stwierdzic, ze sie juz zaczal jakis czas temu. Poza tym to nie bedzie "pyk" i elo. Fajnie jakby to tak wygladalo.

Zobacz sobie jak slaba ludzkosc sie okazala gdy przyszedl Covid, ktory jest pierdnieciem przy globalnym ociepleniu xD Zalamanie lancuchow dostaw, problem z podstawowymi produktami spozywczymi, podzial spoleczenstwa, #!$%@? gospodarka. I co sie zmienilo? Zasypiali problem
@jegertilbake:

to tutaj masz komentarz osoby inteligentniejszej ode mnie, ktora to fajnie rozpisal


czytałem - miras, kurła przecież to katastrofizm jeden do jednego xD

Jesli natomiast potrzebujesz cos latwiejszego do przyswojenia, zeby miec oglad na powage sprawy albo po prostu nie znasz tak angielskiego to obejrzyj na Netflixie film Dont Look Up, ktory jest analogia do tego co sie dzisiaj dzieje.


cie chyba mirek .... oszalałeś że będę brał na poważnie
@jegertilbake: no ociepla się i co w związku z tym, w historii tej planety ocieplało się i ochladzało wiele razy, nasze żywota akurat trafily na cykl ocieplania, jeżeli winę za to chcesz wziąć na siebie to śmialo bo ja nie zamierzam..
protip jest juz za pozno i kazdy wlacznie ze mna zdechnie posrednio z przyczyn powiazanych ze zmianami klimatu a nie smiercia naturalna xD Szkoda, ze nie bedzie momentu w ktorym bede mogl powiedziec a nie mowilem, ale jakos to przeboleje


@jegertilbake: jesteś pewny? xd
@yhbgrobdoivbvwamsv: Nie, przykro mi ale nie umiesz czytac. Zakres jest do 2023r.

@Cipkozaur Twoj komentarz jest niezwiazany z tematem. Skupiam sie na ryzyku biezacym na ktore sie moge przygotowac, sytuacja z meteorem nie jest w kregu moich zainteresowan wiec musisz poszukac partnera do rozmowy na ten temat w innym miejscu