Wpis z mikrobloga

Hej Mirosławy.

Mama nie ogarnia kompa za mocno, ciągle coś psuje. Mieszkamy od siebie z 500 km a do tego ona siedzi na Windowsie a ja na MacOS. Staram się TeamViewerem, ale ona a to ikonkę zgubi a to coś...

Czy jest jakiś soft lub rozwiązanie enterprise wbudowane w Windozę (coś czego używają korpo) żebym mógł odpalić jej komputer zdalnie, zalogować się na konto, zrobić porządek itd.? Muszę dać radę tam wbić z MacOS.

TeamViewer chyba może chodzić jakoś na stałe jako serwis w tle, ale trochę się boję, że jakieś Hindusy ją shackują i dopiero będzie. Da się w ogóle coś takiego bezpiecznie ogarnąć bez VPN czy za darmo?

Dziękuję.

#administracja #devops #windows
  • 7
Chrome remote desktop chyba pozwala na logowanie się "od tak" na komputery, na których koncie jesteś zalogowany w swojej przeglądarce. Więc musisz być u siebie zalogowany na konto Mamy, otwierasz stronę Chrome Remote Desktop i logujesz się na jej włączony i uprzednio skonfigurowany (wystarczy to zrobić raz) komputer.
@Silvestre_Cucumeris teamviewer jest całkiem bezpieczny, tylko nie ustawiaj jej domyślnego hasła.
Ewentualnie AnyDesk, tutaj masz szyfrowanie 256-bit AES, więc będzie git.
Słyszałam jeszcze kiedyś coś o TightVNC, ale nie jestem w stanie nic powiedzieć w tym temacie.
Ewentualnie...
Ewentualnie możesz spróbować mamie nakombinować na kompie i zrobić z jej kompa pulpit zdalny... I wtedy obejdzie się bez TV i różnych takich, ale nie zalecam.
@Silvestre_Cucumeris:
Zarówno TeamViewer jak i Chrome Zdalny są wręcz bezpieczniejsze gdy działają w tle - użytkownik nie widzi na co dzień haseł dostępu do tych usług.
Jako darmowe rozwiązanie to najlepsze opcje.

A jakbyś chciał porządnie to postaw w sieci zawsze włączony komputer z jakimkolwiek dostępem zdalnym (może być jak ww.) lub taki, do którego będziesz mógł połączyć się VPN'em (to wtedy można też zrobić przez router). Dodatkowo instalujesz oprogramowanie pozwalające