Wpis z mikrobloga

Jako ze w wyniku zestawienia ostatnich wydarzeń na Ukrainie i obejrzeniu relacji z dzisiejszego Marszu Niepodległości, u sporej części nowoczesnych warszawiaków może powstać pewien dysonans związany z symboliką neonazistowską, poniżej postaram się zapobiec kosztownej terapii wyjaśniając obecnie obowiązującą narracje.

Na górnym obrazku mamy do czynienia z obrońcami demokracji i zachodnich wartości a używane przez nich symbole nawiązują do walki narodowowyzwoleńczej oraz wiary przodków. Pan z lewej wykonuje tzw. salut rzymski względnie zamawia kolegom browary. Symbol na fladze po prawej to hinduski znak szczęścia używany również przez rodzimowierców (ocenzurowany zeby nie uprawiac cultural appropriation)

Zdjęcie poniżej to zwykli naziole z krzyżami celtyckimi, germańskimi runami używanymi przez nazistów i hitlerowskimi hasłami.

W razie wątpliwości szukaj elementów o kolorystyce czerwono-czarnej czy niebiesko- zoltej które wskazują na pro europejskie i progresywne zapatrywania właściciela symbolu. Kolorami które zdradzają nazistę są natomiast barwy biało-czerwone. Faszola można również poznać po typowo polskim akcencie.

Mam nadzieje ze pomogłem.

#ukraina #marszniepodleglosci #4konserwy #neuropa #bekazprawakow #bekazlewactwa #11listopada
Pobierz Towarzysz_Moskvin - Jako ze w wyniku zestawienia ostatnich wydarzeń na Ukrainie i obe...
źródło: 85o6qwo
  • 53
@Towarzysz_Moskvin: nazywaj sobie kogo chcesz jak chcesz albo przyjmuj cudzą narrację. Dla mnie faszystami jest naród ruski i akurat się składa że azov jaki by nie był i jakiej symboliki używał to właśnie oni bronią naszą Białą i wolną Europę przed brudem ze wschodu
@Towarzysz_Moskvin: Różnica w przypadku ukraińskich faszystów jest taka, że oni są biednym, skorumpowanym krajem, który na dodatek 1.5 roku temu został zaatakowany przez Rosję, 8 lat temu zabrano im Krym i toczy się walka o ich istnienie jako państwa. Tak więc budowanie tożsamości narodowej na prymitywnych, nacjonalistycznych formacjach da się jeszcze logicznie uzasadnić, chociaż na dłuższą metę jest to złe, bezsensowne i do niczego nie prowadzi.

Natomiast w PL, nie mamy
@sloppyjoe12: Pozdrów łysych białych kolegów cumplu.
@poczatkujacywycoopowicz Mozemy sie zgodzić że jedni i drudzy to zakała społeczeństwa a różnica polega na tym że jednych się krytykuje a drugim włazi w d...e i usprawiedliwia.
@Lambo994 Usprawiedliwiania nazioli biedą... Tego jeszcze tu nie grali. Przypominam że Republika Weimarska też była biednym skorumpowanym krajem wyniszczonym wojną. Jak skończyło sie pobłażanie naziolom bo ponoć mieli bronić cywilizacji europejskiej przed komunizmem wszyscy wiemy.
@Towarzysz_Moskvin: Nie usprawiedliwiam, bo napisałem wyraźnie, że popieranie faszystów jest zawsze głupie i bezsensowne oraz do niczego nie prowadzi. Natomiast bardziej rozumiem złodzieja, który kradł, bo wychował się w patologicznym domu. w oparach alkoholu. Od złodzieja, który kradł sobie dla funu, mimo że wychował się w zamożnym oraz dobrym domu.
@tigletpilesarus:

Tutaj masz użytkowniczkę, która z jednej strony jedzie po pisowcach i konfederatach (słusznie w obu przypadkach), popiera strajk kobiet i wartości zachodnie, jednocześnie zachwyca się Azovem, odmawiając jego dowódcom inklinacji neonazistowskich, a nawet jeśli takie są to i tak ok. Klasyczny przykład dychotomii, o którym pisał @Towarzysz_Moskvin


Dzięki w końcu podałeś konkretniejszy przykład bo kolega @Towarzysz_Moskvin (na którym się srogo zawiodłem bo nie raz na tym portalu bardzo poprawnie i
@Lambo994: A ja zróciłem uwagę że bieda jest kiepskim usprawiedliwieniem popierania nazizmu i nijak się ma do analogii o kimś kradnącym z głodu. Wielu poszło za Hitlerem w '33 z biedy i wyszło jak wyszło.

@McWozniak Zaraz, zaraz przyjacielu, bądzmy uczciwi. #!$%@?ąc od ankiety podałem również przykład Lukadio który od rana drze szaty nad Marszem Niepodległosci tropiąc dzielnie nazistów jednocześnie wrzucając laurki dla nazioli z Azowa. To jakimś dziwnym trafem przeoczyłeś