Wpis z mikrobloga

@TheOneWhoKnocks: w stylu Stanów Zjednoczonych Europy czy federalizacji na kształt niemieckich landów nie. I też uważam, że to nie przejdzie. Nawet dobrze wyjdzie, bo tutaj trzeba nowatorskiego podejścia, nie odgrzewanych kotletów. Ale dalsze przenoszenie kompetencji do UE jest niezbędne, by nie zostać zmarginalizowanym, co powoli się z europą i jej krajami dzieje. Tylko jako wspólnota mamy szansę przetrwać i dalej być poważnym graczem, nawet jeśli będzie to za cenę honoru czy
@rzuf22 Przede wszystkim to federalizacja jest jedyna nadzieja dla takich gówno państw jak Polska czy ogólnie Europa Wschodnia by nie być przystawką dla strony rosyjsko - chińskiej. Francja czy Niemcy sobie w grze mocarstw same poradzą (choć i tak nienajlepiej, idziemy w kierunku trendu tworzenia dwubiegunowego świata i dwóch ogromnych obozów, mało komu sie uda lawirować), ale dla nas realistyczna polityka to „przyspawanie” sie do zachodu. Sami gówno znaczy tak wobec większych
@TheOneWhoKnocks: niczego takiego o upadku kogokolwiek nie napisałem. Pisałem o straceniu na znaczeniu i to już widzimy. Europa ma jeszcze znaczenie gospodarcze, bo jesteśmy drugą po USA gospodarką (biorąc UE kolektywnie), ale i ten czynnik powoli nie wystarcza. W innych aspektach? Przestajemy się liczyć. I najlepszym tego przykładem są Niemcy, którzy z krajów europejskich są jednym z najsilniejszych państw (grają pierwsze skrzypce w UE, mają najsilniejszą gospodarkę w Europie), a jednak
@rzuf22 dlatego teraz jest czas na nas. Nasze umiejscowienie geopolityczne daje nam ogromne możliwości, ale musimy sami o sobie decydować i samostanowic
A to z tego że nie będziesz pracować na obcego, że nie będziesz się bił za obcego. Czy to naprawdę jest takie trudne do pojęcia?
Nie mieści mi się w głowie, nie rozumieć tak trywialnych rzeczy
@TheOneWhoKnocks: jakie możliwości? Poza tym, ludzie, w tym również ty, kompletnie nie rozumieją co to znaczy federalizacja. Bo zakładasz, że kiedy będziemy wielkim super państwem (uprawiam ultra uproszczenie, jestem tego świadomy), to będą oni w roli obywateli i my w roli niewolników. Nie potrafisz pojąć tak trywialnej rzeczy, że i oni i my będziemy obywatelami, nie będziemy pracować na obcego, będziemy pracować na nasze, nie będziemy się nic za obcego, będziemy
@rzuf22 xD
Kogo chcesz oszukać?
Zresztą na słowo to wiesz co można?
Jeżeli nie wiesz to życie Cię jeszcze tego nauczy
Wolę aby Polska i Polacy byli przygotowani na najgorsze niźli wierzyli takim ignorantom i konformistom jak Ty.
Potem będzie za późno a Ty i Tobie podobni tylko machniecie ramionami, pójdziecie do niemca zabierać szparagi, posłuszni jak baranki

Przeczytaj sobie projekty które chcą przegłosować a potem się wypowiadaj