Wpis z mikrobloga

Mirasy, może mamy tu jakichś bardziej doświadczonych handlarzy i mi podpowiedzą, co zrobić.

Kupiłem samochód i chodzi o rejestrację. Problem w tym, że auto fizycznie jeździ w firmie po innym mieście. Żeby go zarejestrować, kolega musi wysłać je do mnie, co unieruchomi samochód na jakieś 3 dni. Albo musi przyjechać tu, co też jest nieekonomiczne.

Chciałem w urzędzie zabrać same tzw. nalepki legalizacyjne, ale nie można. Pani mówi, że musi ocenić stan tablic.

Chciałem wyrobić nowe tablice (i tak mniejszy koszt od przyjazdu lub unieruchomienia auta, które zarabia) i stare oddać dosłownie dzień później (wysyłka paczkomatem i podmiana w nocy, a następnie odesłanie starych), ale też nie można.

Jakieś inne rozwiązanie?

#samochody #rejestracje #auta #motoryzacja
chud - Mirasy, może mamy tu jakichś bardziej doświadczonych handlarzy i mi podpowiedz...

źródło: z26186450V,Tablica-rejestracyjna

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@sberatel: bardziej chodzi o to, że to nieekonomiczne rozwiązanie (z przyjazdem). A na 3 dni byłoby wyłączone, gdyby mi wysłał tablice.
  • Odpowiedz
@chud: nie przerejestrowuj. zgłoś nabycie przez profil zaufany, opłać pcc3 jeżeli potrzeba i elo. na przerejestrowanie jest niby 60dni ale nie ma za to kary, przerejestrujesz kiedyś jak ci sytuacja na to pozwoli.

  • Odpowiedz
@dlaczego_michau: 60 dni było w stanie pandemicznym, znieśli go, teraz jest 30 dni.

Ale reszta to jedyna opcja. Zgłosić nabycie i tyle. Później można zarejestrować, nie ma za to kar.

tablice kolekcjonerskie


@kazly: one nie przejdą w urzędzie. na samochód zamiast wtórnika to spoko, ale do urzędu od razu zobaczy że to nie ori, plus brak naklejek.
  • Odpowiedz
@chud: zastanawiam się po co pani ma oceniać stan tablic, które chcesz zwrócić. Przecież oni nie wydadzą ich drugi raz. Poza tym widziałem jak ludzie przynosili tablice tak zniszczone że aż się zdziwiłem że takie pojazdy jeżdżą. Widocznie nikt nie zwraca na to uwagi i wisi aby wisiało....
  • Odpowiedz
zastanawiam się po co pani ma oceniać stan tablic, które chcesz zwrócić.


@barrus89: chciał przerejestrować i wziąć nalepki więc ona tablice musi zobaczyć.. głupie jak te nalepki ale co zrobić.
potem wpadł na pomysł żeby zmienić tablice i je wysłać ale też nie.
  • Odpowiedz
@barrus89: czy się nadal nadają do użytku. to powinien jeśli już robić diagnosta który o motoryzacji wie więcej niż grażynka w okienku.
jak będzie nacisk z góry by wydawać więcej tablic to nagle te przyniesione nie będą się nadawać. praktyczne to w ogóle nie jest, bo auto musi być unieruchomione, zrywać tablice żeby jaśniepani zerknęła i nakleiła hologram który jest gównowarty a za który trzeba płacić..
  • Odpowiedz
@PeterFile a, to teraz chyba rozumiem o co chodzi. Kupujesz auto na obcych numerach (jak op) i chcesz je zachować to trzeba nowy hologram? To on nie może zostać skoro numery zostały? Co to za patologia.
  • Odpowiedz
@chud: kup tablice na allegro i niech na nich jezdzi kolega przez kilka dni jak bedziesz naklejał naklejke na oryginałach. Albo na tekturze niech numer napisze
  • Odpowiedz
@chud: niech Ci przyśle tablice paczkoamtem, na ten czas niech założy sobie jakieś inne od innego auta,
no wiem, że przypałowo ale świat się nie zawali, żaden kotek z tego powodu nie umrze, itd..

jak jest wszystko na legalu, wszystkie OC opłacone, itd.. żadnych macholejek nie robicie to czujcie się moralnie rozgrzeszeni ;]
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@SpalaczBenzyny: no wiadomo, wszystko jest legalnie itd., chodzi jedynie o optymalne czasowo i finansowo zarejestrowanie samochodu. Narzekam jedynie na biurokrację w tym kraju ;)
  • Odpowiedz