Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Drodzy moi, co się bardziej opłaca, architekt wnętrz i samodzielne zamawianie i koordynowanie wykończenia, czy jedna z tych firm które robią "wykończenia pod klucz"?

#wykonczenia #projektowanie #projektowaniewnetrz #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@mirko_anonim: całego wnętrza jedna firma nie zrobi na odpowiednim poziomie. Chyba że interesuje Cię taki średni.

Architekt często ma "swoje" firmy i do każdego etapu ma kogoś, kto robi najlepiej.
@mirko_anonim: My wywaliliśmy 50k na firmę, która miała doglądać remont pod klucz żebyśmy mogli sobie pojeździć po świecie w międzyczasie i w sumie mnóstwo rzeczy #!$%@?, przeciągali remont, robili po łebkach, pozamawiali złe rzeczy, niedopilnowali fuszerek. A firma niby polecana i "ekskluzywna". Nigdy więcej nie zlecę obcej osobie nadzorowania remontu/budowy.
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Pracuję w firmie budowlanej, której jedną odnogą są wykończenia mieszkań pod klucz.
W życiu bym takiej usługi nie zamówił. Albo wszystko po swojemu, albo ewentualnie jakiś architekt (tu akurat bym jakiegoś znajomego wziął) do zaproponowania jakichś rozwiązań.

Firma robiąca wszystko od a do z może mieć jakiś sens tylko wtedy, gdy jesteś w stanie zarobić więcej w swojej robocie, niż im zapłacisz za szukanie podwykonawców i materiałów.

O
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @DrGreen_2 przede wszystkim finansowo, te firmy "wykończenia od a do z" mają dość jasny cennik publicznie dostępny i wiadomo ile to wyjdzie, ale nie mam zielonego pojęcia w jakich kwotach zamykają się wykonania zaprojektowane przez takiego projektanta. No chyba, że to wszystko indywidualnie i dopasują mi do oczekiwań finansowych. Mi to się nawet Ikea czy inne sieciówki podobają, byleby ktoś to sensownie poukładał, bo ni cholery się