Wpis z mikrobloga

Siemanko wszystkim,
Mam pytanie do ludzi z tagu #bmw #motoryzacja #odszkodowanie #oc #ubezpieczenia.

Historia zaczyna się w tym wpisie

TL;DR


W każdym razie. O co chodzi?
Samochód odebrałem i byłem zadowolony z efektu do momentu dopóki nie zacząłem parkować. Coś popsuli z czujnikami parkowania tył. Zgłosiłem reklamację i salon usunął usterkę. Obydwie strony zadowolone. Rozeszliśmy się w swoje strony.
Dzisiaj przy odpowiednim świetle zauważyłem, że niektóre czujniki parkowania z tyłu są jakby "wypchnięte" i odblaski, które znajdują się w zderzaku to chyba nie są od tego zderzaka tylko jakiegoś poliftowego możę (są mniejsze względem oryginalnych). Zdjęcie poglądowe w załączniku. Na razie mam tylko takie. Więcej info będę mógł wrzucić po 16 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie podejrzewam, że ASO zamontowało mimo zapewnień jakieś słabej jakości zamienniki.
Czy w ogóle mam w tym momencie o co walczyć?

Do tego pytanie poza programem.
Czy w wyniku uderzenia w tył, mogło coś się stać z automatyczną skrzynią biegów? Stałem na wrzuconym D i sprawca szkody mnie lekko przestawił. Skrzynia zaczęła dziwnie się zachowywać w trasie.
ithilcrackk - Siemanko wszystkim,
Mam pytanie do ludzi z tagu #bmw #motoryzacja #odsz...

źródło: photo1699515186

Pobierz
  • 5
@ithilcrackk: oddałeś E60 na naprawę bezgotówkową do ASO? Chryste panie. Oczywiście, że Cię #!$%@? z góry na dół.

Czujniki są wypchnięte, bo zderzak jest z dosyć miękkiego i cienkiego plastiku a gniazda czujników są wąskie i dobrze spasowane, z uwagi na wiek wszystko robi się ciasne i pewnie jak wpychali czujniki w gniazda to się zdeformował plastik. Ew. grzali gniazda przed demontażem, żeby się nie połamały, i się plastik zdeformował. Opcja
@stndix: No właśnie mam objawy konwertera, które wyszło mi teraz, bo robiłem trasę. Przy przebiegach "miejskich" nie byłem w stanie tego odczuć. Wiesz może jak podejść do tego tematu? Jak to zgłosić ubezpieczycielowi?
@ithilcrackk: obawiam się, że w tej chwili to bez firmy zajmującej się profesjonalnie rozdłubywaniem takich przypadków (za % z uzyskanej kwoty) sam nic nie załatwisz, ubezpieczyciel będzie probował scedować niesprawny konwerter na wiek i przebieg auta i będzie negował scenariusz w którym został uszkodzony przy wypadku, bo nie zostało to zgłoszone natychmiast po zdarzeniu...
#!$%@? Ci oryginalny zderzak i dali zamiennik Polcar, masz zużytą skrzynie biegów, na pewno jakaś kasetka z biegiem do wymiany, ile nalatene ponad 500kKM ;)