Wpis z mikrobloga

  • 0
@Patryk4 aktualnie nic ???? był grzejnik olejowy, spalił sy niestety, jak miałem prąd za 57gr to nawet ok, teraz 1,43zl...
Dzwoniłem do spółdzielni, mogę zamontować klimę jednak, lub nawet wybić otwór i kupić piec z odprowadzaniem spalin i wentylacją w jedynej rurze, taki na gaz, pismo jadę jutro zawieść.
Dzięki wszystkim.
  • Odpowiedz
wentylację doprowadzić do gazu. Takie wymogi.


@WongielSilesia: Nawet bez gazu masz mieć przynajmniej jeden kanał wentylacyjny w mieszkaniu, jak nie ma to nie jest mieszkanie tylko schowek na miotły i nie nadaje się do eksploatacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@fortron 90% mieszkań, którymi zarządza miasto nie ma wentylacji, wszędzie tak jest, sam mogę wykonać jedynie, jeśli łaskawie zarządca się zgodzi.
Według techników i pani inżynier, nawiewniki okienne są kompletną wentylacją, ale to bzdura?
Jedynie czynsz mega niski i lokalizacja w centrum miasta 120k 15min komunikacją od centrum Kato to wynagradza.
  • Odpowiedz
  • 0
@Patryk4 proste, jest to średnia. W Tauron teraz masz opłatę za energię elektryczną, oraz za dystrybucję energii elektrycznej, plus VAT 23%, akcyza liczoną od zużycia kWh, nie mam już stałych opłat.
Średnia wszystkich rachunków, wychodzi 1.43 zł za kWh.
  • Odpowiedz
@WongielSilesia: Pani inżynier to chyba inżyniera robiła na ukrainie, nawiewniki jak sama nazwa wskazuje to tylko nawiew a potrzebny jest też wywiew, jak to kamienica i były tam kiedyś piece kaflowe to kanały dymne po nich powinny zostać oczyszczone i wykorzystane jako wentylacja, mieszkanie bez wentylacji to będzie stała wilgotność 95% i wszystkie ściany zielone z pleśni po pierwszym sezonie grzewczym.
  • Odpowiedz
@WongielSilesia: u mnie mieszkania którymi zarządza miasto i nie miały wentylacji, mogą bezpłatnie skorzystać z usług kominiarza wskazanego przez miasto, który wykonywał wszystkim wentylację. Teraz już wszyscy mają.
  • Odpowiedz
  • 0
@Patryk4 miasto mało co robi. Teraz był remont ulicy, Tauron dał ulotki z info, że jest możliwość podłączenia do ogrzewania od nich, miasto miało dać tylko zgodę, pomieszczenia w piwnicy chciałem oddać, lokatorzy chcieli się poskładać, na piony i instalację, mieliśmy już wszystko gotowe, oczywiście miasto na sam koniec się nie zgodziło...
Siedzę tutaj bo czynsz mega niski, wentylację robię na przyszły rok, nawet jeśli się nie zgodzą, zrobię po cichu
  • Odpowiedz