Wpis z mikrobloga

Czytam o tych wypędzeniach żydów i są jak karaluchy pod względem radzenia sobie w życiu.

Mieszkają gdzieś i szybko się bogacą ale słabo się integrują plus są inni. Sprawia to że są wypędzani.
Więc zaczynają od nowa i znowu szybko się bogacą itd xD
Powtórzymy to razy 100.

Wystarczy przejrzeć listę wynalazków żydowskich/izraelskich. Nigdy nie było ich żydów więcej niż 16 milionów a liczba wynalazków zgniatają dużo liczniejsze etniczności
Obecnie w samym Izraelu jest więcej startupów wartych ponad miliard dolarów niż w całej Europie

Rozumiem że można ich nie lubić ale jak ktoś im odmawia inteligencji to sam siebie okłamuje.

#izrael
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kantar: ciekawe jakby nasz kraj wyglądał gdyby nie II wojna światowa, pod względem współistnienia z Żydami w naszym kraju, ciekawe czy byśmy się teraz nie tłukli z nimi
  • Odpowiedz
  • 0
@Kotdog: dla bogactwa kraju byłoby dobrze mieć trochę żydów u siebie.ZSRR długo trzymało swoich u siebie i jak w końcu wyemigrowali to dali kolejnego boosta ekonomicznego Izraelowi.

Tylko Żydzi przynajmniej ci co kiedyś byli słabo się integrują jak czytałem do tego byliby bogaci więc na pewno by były spiny. Chyba że byśmy mieli tych umiarkowanych żydów a nie jak kiedyś każdy ortodoks
  • Odpowiedz
  • 0
@Kotdog: trzeba hitlerowi przyznać że udało mu się kompletnie wykorzenić kulturę żydowska z Polski. Zdziwiłem się mocno jak dowiedziałem się że moje miasteczko miało kiedyś w centrum synagogę a 70% jego ludności było żydami.

Nic z tego nie zostało.
  • Odpowiedz
  • 1
@niecodziennyszczon: technology startups faktycznie. Artykuł na wiki o izraelskich wynalazkach.
Jak sprawdziłem wszystkie to jest 84-100 Izrael vs 128-170 Europa. Różne artykuły mają różne liczby. To i tak p------e ostro hej jaki wynik ma Izrael
  • Odpowiedz
@Kantar: Coś mi się nie chce w to wierzyć specjalnie. Siłą rzeczy z czystej statystyki wynika, że tak być nie może, a jeśli już, to jest tam jakiś kruczek w takich zestawieniach. Jasne, że taki Izrael może być wysoko, ale nie aż jakoś porażająco, wybitnie.
Inna sprawa, że w sumie to właśnie to państwo jest dowodem na to, że Żydzi jacyś wyjątkowi nie są, no bo tak prawdę mówiąc, gdybyś
  • Odpowiedz
  • 1
@niecodziennyszczon: zlituj się i chociaż parę akapitów zrób xD

Ciekawy komentarz ale bardzo dużo w nim dziwnych założeń w końcówce i też sporo pomijasz jeśli chodzi o sytuację samego kraju. Gdzie ma utrudniony rozwój przez samych wrogich lub negatywnie nastawionych sąsiadów dookoła, a sama ziemia dekadami była jałowym gownem
  • Odpowiedz
@Kantar: No niby tak, ale też znowu nie czarujmy się, to nie tylko wieczny stan wojenny i wrogowie dookoła powstrzymuje Izrael przed byciem jakimś topowym, superzaawansowanym mocarstwem. Zapewne działają jakoś hamująco, do tego wysiłek skierowany na armię robi swoje, ale też z drugiej strony mają Żydzi jeszcze kawał tej diaspory, czy to w USA czy nadal jeszcze w Europie, która jest potężnym bonusem dla tego państwa i równoważy dość mocno
  • Odpowiedz
@Kantar: właśnie, ja pochodzę z małego miasteczka, właściwie to wieś i u nas też podobno było Żydów ponad połowa. Eksterminacja Żydów to straszna zbrodnia, ale z drugiej strony to ciekawe czy gdyby to się nie zdarzyło to my byśmy nie byli mniejszością w naszym kraju.
@peszek_leszek no mój ojciec opowiadał,że oni trzymali w rękach cały handel i to ludzi do nich nastawiało negatywnie, bo zbijali kasę, a rolnik to
  • Odpowiedz
@Kotdog: Właśnie. Identyczne historie słyszałam. I o ile moja prababcia ukrywała u siebie Żydów podczas WW2, tak do śmierci twierdziła, że dobrze, że opuścili Polskę/zostali usunięci.
  • Odpowiedz
Podobno mocno wykorzystywali Polaków, trzymali się razem, wykańczali biznesy innych.


@peszek_leszek: Podobno to Polacy i Żydzi przez 700 lat jedli przy jednym stole tylko chodzili do innych świątyń, dopóki ruski nie przyszedł i nie namącił. Podobno też, Polacy mało w głowach mieli i woleli ganiać z widłami po polu, zamiast wziąć się za ambitniejsze tematy - tylko że te były zarezerwowane dla kleru i elit. Podobno też, podczas kampanii wrześniowej
eeehhh - > Podobno mocno wykorzystywali Polaków, trzymali się razem, wykańczali bizne...

źródło: maxresdefault

Pobierz
  • Odpowiedz
@eeehhh: Wskaż proszę dokładnie ten cytat, bo nie widzę. Wskaż również proszę gdzie się powołuję na jakiekolwiek dowody. Paplanina to jest właśnie to, co przedstawiasz, a nie pisanie o doświadczeniach bliskich.
  • Odpowiedz