Wpis z mikrobloga

Ile trzeba wydać w 2023 na ulepszenie pc żeby przez kolejne 5 lat pograć na wysokich ustawieniach w większość gier. Kupił bym osprzęt w UK. Chyba że warto kupić w Polsce to jak polecę za kilka miesięcy to bym przywiózł ze sobą.
Mam pc sam złożyłem w 2017 też wymieniałem części z listy poniżej i wydałem £800 i byłem mega zadowolony,ale obecnie Cities Skylines 2 działa jak kaszana na średnich ustawieniach przy 100k populacji.

Potrzebuje wymienić
-procesor
-plyte główną
-ram
-karta graficzna
-zasilacz
-chlodzenie procesora.

Obudowa i dyski są ok. Nie chcę zmieniać.
#uk #komputery #it #gry #citiesskylines #technologia #pytanie #pytaniedoeksperta #zakupy #komputer #oszczedzanie #cebuladeals #komputronik #pomagajzwykopem #pomocy
  • 27
  • Odpowiedz
nie warto tak do tego podchodzić moim zdaniem aktualnie , za szybko wymagania rosna. lepiej kupić coś co aktualnie dobrze wypada i daje nam z 2-3 lata spokoju i wymienić potem samą kartę graficzną niż dzisiaj iść na zapas w jakiegoś rtx 4090 do 1440p (o o czymś takim w 4k to możesz zapomnieć nieważne co kupisz).
@adamsowaanon:
  • Odpowiedz
  • 0
5 lat na wysokich to chyba w fhd


@Rapsii: tak na full hd mi działo większość gier przez 4 lata,

dyski 2 po 2 tb bo gierki bedo coraz wieksze


@huntforfur: dyski mam SSD, 1 tb, ja usuwam jak przejdę całą grę,więc nie potrzebuję trzymać dużo ja dyskach.
  • Odpowiedz
  • 0
nie warto tak do tego podchodzić moim zdaniem aktualnie , za szybko wymagania rosna. lepiej kupić coś co aktualnie dobrze wypada i daje nam z 2-3 lata spokoju i wymienić potem samą kartę graficzną niż dzisiaj iść na zapas w jakiegoś rtx 4090 do 1440p (o o czymś takim w 4k to możesz zapomnieć nieważne co kupisz).


@10129: hmm, ma to sens, ja chcę pozostać przy full hd, nie potrzebuje większego
  • Odpowiedz
a zależy CI na ray tracingu?
jak nie to bym wyżej niż 7700xt/7800xt nie brał do FHD.
jak zależy na RT to średnio jest inny wybór niż rtx 4070/4070ti

za resztę taki ram jest aktualnie nieźle wyceniony https://www.ceneo.pl/158231455
procesor to bym szedł w 7500f albo 7600. teoretycznie można iść w 7800x3d jak kasy nie szkoda.
płyta zależy jak bardzo premium chcesz. najtaniej aby była duża możliwość ulepszenia w przyszłości będzie coś w
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: nie zależy mi bardzo na Ray tracing, ale z tych kart co podeslałes to one i tak mają,

Mam obecnie płytę główną: MSI z170a SLI plus
A zasilacz to: Aerocool 750 gold xpredatoor

Może mógłbym wymienić tylko kartę graficzną, procesor i ram? Na to co polecales?
Bo zależy mi tylko żeby optymalnie szybko wszystko chodziło przez kolejnych kilka lat.
  • Odpowiedz
  • 0
Aż tak się nienawidzisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion: dlaczego?
Mam ten monitor od 10 lat i jak wracam po urlopie kilku tygodni to mi się on wydaje olbrzymi dodatkowo i tak zajmuje połowę dużego biurka. I z większym bym musiał jeszcze dalej siedzieć od ekranu.
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: chcę właśnie osprzęt od NVIDIA,
A już widzę że pod ten typ płyty głównej i tak nie wsadzę ddr5 pamięci, więc muszę zmienić ja.
Ale czy zasilacz mogę zostawić?
Działa już 6 lat bez żadnych problemów.
  • Odpowiedz