Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery

Hejka mam problem z komputerem, chciałem zaktualizować BIOS przez przycisk zrobiłem to zgodnie z instrukcją. Gdy się aktualizować świeciła się lampka od cpu na czerwono, gdy już niby się zrobiła aktualizacja to komputer 2 razy się zrestartował i tak chodzi teraz lecz lampka się nie świeci. Klawiatura i ekran nie działa. Nic się nie da zrobić. Ściągnąłem kartę graficzną oraz zostawiłem jedną pamięć RAM, ściągnąłem baterie z płyty i włożyłem ją od nowa lecz to nic nie pomaga. Teraz nawet jak włączam kompa to się restartuje 2 razy i nic nie działa. Płyta główna to z690 msi Edge ddr4
  • 23
z690 msi Edge


@LeluszLamperusz: patrzac na plyte tak, zeby gniazdo procka bylo na gorze, to w prawym dolnym rogu masz zworke JBAT1. Odlacz kabel zasilajacy od kompa i zewrzyj ta zworke (albo tym takim dynksem do zworek, albo poprostu srubokretem) i tak potrzymaj ze 30 sekund. To powinno zresetowac bios.
@LeluszLamperusz: Witam serdecznie.

Hejka mam problem z komputerem, chciałem zaktualizować BIOS przez przycisk zrobiłem to zgodnie z instrukcją. Gdy się aktualizować świeciła się lampka od cpu na czerwono,


Chodzi o przycisk do aktualizacji BIOS umieszczony na tylnym panelu płyty głównej - do procedury flashowania?.
Podczas tego zadania nie jest konieczne osadzanie procesora w gnieździe (jak go masz osadzonego, to nie musisz go wyjmować) - bo aktualizację wykonuje się na wyłączonym komputerze
maniek50005 - @LeluszLamperusz: Witam serdecznie.
Hejka mam problem z komputerem, chc...

źródło: image

Pobierz
@maniek50005 Chodziło mi o ez debug led cpu, trochę uprościłem zapis. Spróbowałem dwoma pendrivami i oba miały fat 32 oraz plik się nazywał msi.rom, jeden plik najnowszy spróbowałem drugi najstarszy jeśli chodzi o BIOS. Teraz nie wiem czemu ciągle świeci się lampka ez debug cpu mimo że wcześniej się nie świeciła, na tym samym etapie. A lampka od samego flash button działa do pierwszego restartu komputera i przestaje świecić.
@LeluszLamperusz:

Chodziło mi o ez debug led cpu


Dokładnie o tej diodzie mówię - ta nie powinna się świecić podczas procedury flashowania BIOS przy użyciu przycisku do flashowania z tylnego panelu.

Bo komputer w momencie tej procedury ma być wyłączony - w sensie płyta główna z jedynie podpiętym zasilaczem.
Oznacza to, że przy wyłączonej płycie głównej nie może odbyć się procedura POST sygnalizująca problem z procesorem.

Wniosek wysuwam jeden - w
@xede miałeś kilka restartów ale pamiętasz może jakieś szczegóły? Bo u mnie często wyglądało tak że restartuje się kilka razy ale w danym momencie przestaje się restartować. komp się świeci ale nic nie działa i tak ciągle
@LeluszLamperusz: Hmm.
A czy kolega może tak na spokojnie i bez nerwów zastanowić się i opisać wykonywanie poszczególnych kroków i ich kolejności, możliwie skupiając się na jak najdrobniejszych szczegółach i wypisać je tu w punktach w jakiej kolejności je wykonujesz?

Myślę, że to może być bardzo pomocne w tej sytuacji a w razie jakichś niejasności będę mógł się przyczepić do jakiegoś punktu lub pominiętej czynności czy niewłaściwej kolejności wykonywania.

Nie chodzi
@LeluszLamperusz: filmik nagraj od momentu jak wkladasz pendrive z bios'em do pg od tylu do kolejnych krokow ktore powinno sie robic wedlug instrukcji aktualizacji bios, sprawdz czy pliki masz dobrze ponazywane itd i rob to co maniek napisal