Wpis z mikrobloga

Potrzebuje karty wifi do komputera stacjonarnego, gdyż nie mam jak przeciągnąć kabla. Router znajduje się w innych pokoju i najważniejsza jest dla mnie stabilność połączenia. Plyta główna to b560m a-pro jeśli dobrze pamiętam.
Budżet 100-120 zł. Da radę znaleźć coś co nie będzie gubiło pakietów?
#komputery #internet #wifi #siecikomputerowe #swiatlowod
  • 12
@kerri:

Z tym niestety często jest loteria, szczególnie jak używa się neta do gier itd. gdzie szybko da się zauważyć nawet najmniejszą niestabilność. Znam osoby co kupowały jakieś tanie karty i nie narzekali, a niektórzy brali drogie płyty z dołączonymi już kartami licząc, że to będzie lepiej działać itd. i mieli problemy z netem.

Na pewno polecam coś z antenką a nie te małe piździki w kształcie pendrive.
Potrzebuje karty wifi do komputera stacjonarnego, gdyż nie mam jak przeciągnąć kabla.


@kerri:
Zawsze jest jak przeciągnąć kabel, tylko czasem to po prostu kwestia 2 godzin a nie 5 minut. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kerri: nie ma nic gorszego niż net przez wifi.

Ale najbardziej mnie zadziwiają ludzie którzy nigdy nie mają jak przeciągnąć kabla. Listwy przypodłogowe, dwie małe dziurki, zaciskarka, kable okrągłe, płaskie, cat o 5e do 8. Tyle możliwości.
@majk3l: joo nie ma nic gorszego, ja na drugim kompie mam wifi na karcie usb z allegro za 50zl i mam 80% predkosci neta, nigdy mi nie zerwalo polaczenia, niski ping brak spadków, wiec jak ktos kupi dobra karte wifi a nie gowno z allegro to bedzie mial neta jak po kablu
nie ma nic gorszego niż net przez wifi.

@majk3l:

joo nie ma nic gorszego, ja na drugim kompie mam wifi na karcie usb z allegro za 50zl

@artiom143:

Z moich doświadczeń jedyne porządne połączenia przez wifi miałem wyłącznie na sprzęcie Appla, nieważne czy to mac mini z 2014 roku czy najnowszy mac book pro, w porównaniu do nich kary USB czy nawet mini PCIe w laptopach innych producentów to była
@majk3l: Nie mają mieszkania na własność i boją się nawet przykleić haczyk Tesa na ścianę bo to nie ich ściana, i jeszcze będzie problem bo zostanie ślad. A jak już trzeba robić jakiekolwiek dziurki, nawet w listwach przypodłogowych, to już zawał serca.

Albo po prostu im się nie chce i chcą łatwo, szybko i dobrze, choć wiadomo że dobrze nie da się zrobić łatwo i szybko. ( ͡° ͜ʖ