Wpis z mikrobloga

Próbowałem znaleźć podobny problem, ale nie dałem rady.
Co w przypadku BK2 oraz mieszkania z rynku pierwotnego z terminem oddania za 2 lata? Jeśli kredyt zostanie przyznany teraz, to co będzie się działo przez te 2 lata?
Biorąc zwykłą hipotekę w takim wypadku do momentu odbioru płaci się tylko część odsetkową raty. Skoro dopłaty z BK2 też są do części odsetkowej to znaczy że dopłaty będą od samego początku? Jeśli nie, to od jakiego momentu i jak wtedy jest liczony ten okres 10 lat dopłat?

#kredythipoteczny #bezpiecznykredyt #bk2
  • 4
@IceBeast: Do momentu wypłaty całego kredytu (w niektórych przypadkach do momentu przekazania własności) będziesz na okresie karencji - znaczy płacisz same odsetki. Teraz masz 3 możliwości:
1. Kiedy rata odsetkowa przekroczy wartość pierwszej, prognozowanej raty kapitałowo-odsetkowej możesz wnioskować o dopłaty do raty odsetkowej i dostaniesz dopłaty już do samej odsetkowej raty. Oczywiście samo się nie zrobi, dopiero jak złożysz odpowiedni wniosek. Wtedy nadal będziesz miał wypłacane dofinansowanie przez 10 lat, od
@IceBeast: Też to samo licze i wychodzi niezła hooynia, ale u mnie jest 9 miesiecy do oddania
@GOHAN Ad.1. Co do dopłat: " obejmuje się te raty odsetkowe dopłatą w wysokości, która stanowi różnicę między wysokością raty odsetkowej a prognozowaną wysokością pierwszej pomniejszonej o dopłatę raty kapitałowo-odsetkowej."
Czyli dopłacą minimalnie - bo od raty odsetkowej odejmują pierwsza rate prognozowana z bk2 (u mnie około 150 zł)
@ar2r0: No a ile byś chciał ? Dostajesz dopłaty tyle, żeby raty odsetkowej było tyle, co raty kapitałowo-odsetkowej. To nie chodzi o to, żebyś mało odsetek zapłacił, tylko żeby miesięczna rata była tak samo niska.