Wpis z mikrobloga

Mam pytanko. Mam internet po kablu antenowym, ze ściany wychodzi kabel z rozgałęźnikiem na dwa kable, jeden idzie do innej częsci mieszkania i tam jest podłączony do modemu Arrisa, drugi jest luzem (nie wiem do końca czy jest różnica, ale to nie kabel TV, kabel TV jest jeszcze osobno, jako trzeci). Czy jakbym kupił jakiś modem (zaznaczam modem, nie router) i podłączył tam ten kabel antena to on mi by ten sygnał z analogowego na cyfrowy przeniósł? Czy jeśli tak, to dostawca może mi coś za to zrobić? Sam zamontował rozgałęźnik nie wiem czemu. Tak szczerze to zależy mi tylko na tym jak jakoś zamienić antenę na RJ45, bo jest dla mnie w dogodnym miejscu, a nie chciałbym modemu przenosić, bo w drugiej stronie mieszkania też net jest potrzebny (jak się domyślacie nie jest najlepszy, ale taki jest dostawcy i tak zrobił właściciel mieszkania)

Czy nie pierdzielić się i kupić router? Łatwo połącze go w jedną sieć bezprzewodowo z tym modemem od dostawcy internetu?

#pytanie #internet #elektronika
  • 3
Czy jakbym kupił jakiś modem (zaznaczam modem, nie router) i podłączył tam ten kabel antena to on mi by ten sygnał z analogowego na cyfrowy przeniósł?


@Szalom: wątpię by się udało podłączyć dwa modemy i by działały jednocześnie lepiej kupić router, powinien działać bez jakiegoś skomplikowanego ustawiania bo pewnie trzeba będzie nazwę sieci wifi i hasło wprowadzić jednak
Czy jakbym kupił jakiś modem (zaznaczam modem, nie router) i podłączył tam ten kabel antena to on mi by ten sygnał z analogowego na cyfrowy przeniósł?


@Szalom: nie. To nie woda, że dasz trójnik, założysz dwa krany i z obu poleci, jak dodasz równolegle drugi modem, to oba przestaną działać.