Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
w mlodosci mialem niezlego farta ze trafil mi sie wujek-stryjek :) który jak na tamte lata niezle orientował sie w temacie inwestowania i miał nawet pokończone dobre studia itd w tym temacie, dla mojej rodziny to byl istny kosmos bo rodzice tyrali za jakies grosze w fabrykach niszczac swoje zdrowie a on ciagle inwestowal i pomnazal majatek (akcje, obligacje itp). czesto przy rodzinnych spotkaniach probowal zainspirowac rodzicow rozmowa, tlumaczyl itd ale trafial na taki beton ze z czasem dal sobie z nimi spokoj i konczylo sie tylko na biesiadowaniu i alko (w umiarze). za to jak nieco podroslem to obral chyba sobie za cel ze mnie bedzie szkolil (sam nie mial dzieci i zony). doradzal, pozyczyl $ na pierwszy maly biznes, pomogl zalozyc 1 firme i ogolnie cała ta papierkowa robote, namowil tez mnie na dobre studia (bo rodzice chcieli zebym od razu po sredniej szedl do roboty do fabryki), wylozyl na moje utrzymanie i powiedzial ze on wszystko pokryje. nawet nie musial bo dzieki jego dobrym radom juz na studiach moglem sie samodzielnie bez problemu utrzymac. zawsze mial czas, zawsze dobrze doradzil. teraz po latach dopiero to w pelni doceniam co ten czlowiek dla mnie zrobil i ile poswiecil mi czasu i energii, zaluje ze bylem wtedy zbyt niedojrzaly i zbyt glupi zeby pojac wszystko co probowal mi przekazac. cala swoja wiedze, ktora zdobywal latami doswiadczen i czesto okupiona byla sporymi stratami finansowymi. nie ma go niestety juz od 7 lat ale wspominam go praktycznie codziennie i bardzo mi go brakuje. i wiecie co jest najsmieszniejsze? ze to co mowil mi te 30 lat temu spokojnie dziala i dzis, prawidla biznesu niewiele sie zmienily, te same mechanizmy. i to co zawsze powtarzal - zeby nigdy nie miec nad soba bata prywaciarza, zeby zawsze byc dla siebie szefem i byc wolnym i miec zapewniony staly pasywny dochod. tak ze w kazdej chwili mozesz powiedziec pas, rzucic to wszystko w diably i zyc do konca zycia na wysokim poziomie tylko z pasywów. tak tez odszel i spedzil ostatnie lata swojego zycia - czerpiac z niego wszystko co najlepsze, nie martwiac sie ze nie starczy do pierwszego czy tez braknie na rate kredytu. i tego wam zycze zebyscie tez na swojej drodze spotkali takiego czlowieka ktory wam pomoze, czasami warto posluchac starszych i madrzejszych od siebie. #praca #zarobki #it



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2