Wpis z mikrobloga

#dziendobry

Ależ mi się cytat z Kukuczki przypomniał :D tak w ramach #cytatgorski i #gorymalgorzaty

Zawsze jak to czytam sprawia, że się uśmiechnę :D

"Ale wiesz, już się tak przekonywałem, tak przekonywał, przekonywał i w pewnym momencie się przekonałem. Przekonałem się kurde i w końcu jak już się tak przekonałem, tak wziąłem się kurde mówię to kurde trzeba spróbować. Wtedy jak już byłem taki przekonany kurde to Wojtek powiedział- ja nie idę" - Jurek Kukuczka
hellyea - #dziendobry 



Ależ mi się cytat z Kukuczki przypomniał :D tak w ramach #c...

źródło: comment_wRANvtFZucBcEqK6RmznyykO1bow5Rrt.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@svart: "Ucieczkę na szczyt" Bernadette McDonald na przykład :) świetna książka o polskim himalaizmie oraz himalaistach, szczególnie o Kukuczce, Wielickim, Rutkiewicz i Kurtyce.

Jeśli chcesz więcej to moge zrobić Ci listę książek- zalezy czego konkretnie szukasz [konkretne postaci, wyprawy etc.]
  • Odpowiedz
@hellyea Najbardziej interesuje mnie historia podbojów szczytów w Himalajach, tak jak pisałaś w swoich seriach. Polskie akcenty jak najbardziej mile widziane. Mam parę antykwariatów w mieście, więc niedostępne już wydania też wchodzą w grę.
  • Odpowiedz
@svart: do takiej książki podobnej do moich opracowań jeszcze nie dotarłam niestety. Są na pewno kompendia, w których wyprawy do danego roku są opisane bardzo szczegółowo, encyklopedycznie wręcz, jednak są to suche fakty, które nie nadają się do czytania "od deski do deski", a raczej do sprawdzenia tego i owego. Jedna to "Na szczytach Himalajów" Kurczab i Kowalewski [wyprawy do 1983 roku], a druga to "W górach wysokich: Kazimierz Saysse-Tobiczyk
  • Odpowiedz