Wpis z mikrobloga

Od początku podejrzewałem, że projekt się posypie, ale szczerze mówiąc, zawsze myślałem, że główny udział będzie miał w tym Mateusz Borek, że to on będzie strzelał fochy, że to on odejdzie albo będzie chciał żeby ktoś inny odszedł. Okazało się jednak inaczej, choć to Borek ma teraz największy ból dupy i to on buja łódką, że KS ma teraz dużo większą szansę przyszorować po dnie.

Czemu tak myślałem? Bo Borek różni się istotnie od pozostałych udziałowców. Jest z nich najmniej inteligentny, a jednocześnie ma największe ego, brak dystansu, brak poczucia humoru, jest boomerem. To najgorszy kandydat na wspólnika jakiego można sobie wymarzyć.

Słuchając jego wczorajszych wywodów wystarczy się tylko chwilę zastanowić jaką hipokryzją to zalatuje. Stanowski napisał w mediach społecznościowych, że odsprzedaje swoje udziały, choć już od dawna wiadomo, że odchodzi z Kanału Sportowego, więc dla każdego to było oczywiste. Borek wymyśla jakieś teorie, że nikt tak nie robi, przy okazji przez pół programu wyciągając jakieś brudy, zaszłości, cichych udziałowców itd. Pol i Smokowski nie dają o to #!$%@?, bo to nie jest żaden problem, pewnie nawet do głowy im nie przyszło, że można mieć o to ból dupy, bo niby dlaczego. Ale Borek ma ból dupy, bo o coś trzeba się #!$%@?ć. Tak samo jego absurdalna teoria, że sprawa z Janoszek zaszkodziła KS, bo Stanowski upokorzył inne stacje i dziennikarzy i oni wytoczyli wojnę KS. Naciągana, wydumana teoria. Nikt publicznie tak tego nie postrzegał, nikt nie daje #!$%@? o to, że dziennikarze pudelka są nierzetelni, to był trzeciorzędny element tej dramy. Już widzę jak dziennikarz na minimalnej knuje z Solorzem jak to się zemścić za taką zniewagę. Jedyny element prawdy to to, że KS ma medialnych wrogów, ale ma ich od dawna, jako niezależna i niskokosztowa konkurencja tradycyjnych mediów sportowych. Kto zrzucił im live charytatywnego i kiedy? Na siłę można by było powiedzieć, że to przez Borka, bo "gwiazda" tej stacji nagle zaczęła robić im konkurencję. Bardziej słuszny argument dotyczy tego, że na odchodne Stanowski zaorał dwie współprace z innymi firmami i nie przeprosił kolegów. Bo jeśli chodzi o wynagrodzenie dla pracowników to przecież Stanowski ponabijał KS kieszenie, to on stworzył najbardziej oglądalne formaty, to z jego formatu uciekli sponsorzy, a co w tym czasie robił Borek w tym kanale? Upijał się na kolejnych programach albo podniecony robił wywiady z jakimiś patusami jak Rutkowski i Wiśniewski, dając im platformę do wybielenia się i oszukiwania kolejnych ludzi.

Jako wykopki raczej dobrze wiemy, że utrata współprac za niesmaczny żart był efektem dość dużej niechęci do Stanowskiego w Internecie, masowego wysyłania maili do tych firm oraz tego, że chwilę wcześniej Stanowski zcancelował Wargę, więc trzeba było pociągnąć temat dalej i pokazać, że Stanowski też nie jest święty. Gdyby nie to, to te firmy miałyby ten temat w dupie. Bo tak naprawdę to mogliby wycofać swój sponsoring miesiące temu z samego powodu Wargi, który ma specyficzny humor i w każdym odcinku powie coś niesmacznego i kloacznego.

Równie dobrze podobna historia mogłaby spotkać Borka, za to że jest pijany na wizji, albo za to, kogo zaprasza, albo jak sam mówi coś niesmacznego. Do tej pory to Borek był największym obciążeniem dla KS, to z niego była beka w Internecie, to on obrażał gości i słuchaczy oraz obrażał się, gdy z niego żartowano. Nie zdziwiłoby mnie wcale, gdyby to on był jednym z głównych powodów odejścia Stanowskiego, bo ten dobrze dogadywał się z Polem, Smokowskim, a na Borka zawsze patrzył jak na troglodytę i mało z nim rozmawiał, bo wiedział, że to ciężki charakter. I to, że Stanowski poczuł się większy niż KS to może być prawda, ale może być też tylko jedną perspektywą, bo druga jest taka, że Stanowski poczuł, że więcej w KS wkłada niż otrzymuje. Bo porównajcie jego zaangażowanie i Borka.

Stanowskiego nie lubię od jakiegoś czasu za Mazurka i za jego kryptopisowość i relatywizowanie rzeczywistości (że zagarnianie państwa to nic szczególnego i kiedyś też tak było, choć nie było) oraz za ewidentną nagonkę na Lewandowskiego, bo ten zniszczył Michniewicza, ale Borek to w ogóle inna para kaloszy. Tylko Smokowskiego i Pola szkoda, bo wydają się być równymi gośćmi.

#kanalsportowy
  • 21
@kishibashi: ja nie rozumiem czemu boras ma tylu nieprzyjaciol. lubie kazdego z nich, kazdego z nich moge za cos #!$%@?. ale nic osobistego, oprocz #!$%@? ego i hipokryzji stana, wszystko raczej mi odpowiada. a uniesienia skromnego chlopa z debicy zawsze smiesza
@maszszluga: może dla Ciebie jest to zabawne jak się unosi, ale dla mnie to cham i prostak, plus to co napisałem - brak dystansu do siebie, wielkie ego, boomer lubiący januszowe mądrości (kiedyś to było, piłkarze nie mają prawa czuć presji, bo pielęgniarka). Ale najbardziej mnie obrzydziło to jak on jest zapatrzony w Rutkowskiego i podobnych.
zawsze myślałem, że główny udział będzie miał w tym Mateusz Borek


@kishibashi: myślę, na samym początku istnienia KS , Mireczek @matixrr sprowadził Borka na ziemię i pokazał czym jest moc internetu.
Boras przez wiele odcinków miał kija w tyłku i w sumie usuwał się w cień a sama forma "Hejt Park" coraz bardziej zostawała tylko w nazwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie za długo napisałeś, aby analizować pkt po pkt. Będą 2 obozy. Ja tam uważam, że Borek to dobry menago, gość co zrobił kilkanaście eventów sportowych, który zderzył się z innym menago Stanowskim. Smokowski i Pol to 2 chłopaki+Sawicki co to ogarnia finansowo-prawnie, co są 3,4 w kolejce jeśli chodzi o zdanie. Musiała być wojna i to każdy wie szybciej czy później. Interesy rozjechały się. Z tą Janoszek zdobył pkt na wykopie,
@Meserole: nie chodzi o to, że pudelek jest tworzony przez dziennikarza, tylko że najwięcej wywiadów z janoszek prowadziły osoby, które #!$%@? mają do gadania, a dzisiaj dziennikarz w portalu internetowym czy nawet gazecie to nie jest "pan dziennikarz" jak kiedyś, tylko jakiś stażysta do mobbingowania. Kogo z zarządów tych mediów obeszło, że ich dziennikarze łykają jak pelikany, skoro oni codziennie robią błędy ortograficzne w artykułach. To co ich najbardziej zabolało to
@Sylwiusz89: raczej się źle zrozumieliśmy. Ja nie wieszczę KS upadku, poniekąd w ogóle tego tematu nie zaczepiałem. Napisałem, że Borek jako typowy toksyk, zamiast zaakceptować fakty, chce robić dramę, którą raczej przegra, z niekorzyścią dla KS. Pol i Smokowski mają #!$%@?, rozumieją o co chodzi, Borek wymyśla fantastyczne argumenty, żeby jakoś się do Stanowskiego przyczepić. A jak już trzeba głupoty wymyślać, to łatwo będzie odbić piłeczkę.