Wpis z mikrobloga

Warto nauczyć się cinema 4d + octane?
Obecnie pracuje na blenderze (cycles), robię głównie produkty oraz czasami coś działam z animacjami (ale jeszcze słabo mi z tym idzie). Czy do takich zastosowań warto nauczyć się cinemy? Ogólnie chciałbym jakoś mocniej poszerzyć wiedzę z 3D i zastanawiam się czy to dobra droga czy po prostu dalej działać w blenderze. Chyba, że octane do blendera?

#grafika
#blender
#blender3d
#grafika3d
#grafikakomputerowa
  • 10
Warto nauczyć się cinema 4d + octane?

Obecnie pracuje na blenderze (cycles), robię głównie produkty oraz czasami coś działam z animacjami (ale jeszcze słabo mi z tym idzie). Czy do takich zastosowań warto nauczyć się cinemy? Ogólnie chciałbym jakoś mocniej poszerzyć wiedzę z 3D i zastanawiam się czy to dobra droga czy po prostu dalej działać w blenderze. Chyba, że octane do blendera?


@G123: Zależy gdzie się widzisz za 5 czy
zakładając, że chcę robić animacje produktowe. Przy tym też lepiej sprawdzi się octane?


@G123: Ale Blender też to pociągnie, a Cinema to jednak wydatek 4500 rocznie
to może faktycznie lepsza będzie nauka octane na blenderze


@G123: Znaczy ja widzę więcej rzeczy komercyjnie przydatnych w Cinemie i uważam, że jest łatwiejsza i szybsza niż Blender.
Mi się opłaca ją mieć, ale też spora oszczędność dla kogoś pozostać w Blendku
via Android
  • 0
@loczyn a używasz cinemy z octane? Masz może jakieś zdanie o cycles vs octane? Mi się wydaje, że w octane można osiągnąć bardziej realistyczny efekt, ale to może mi się wydawać bo jeszcze nie mam tyle umiejętności
a używasz cinemy z octane? Masz może jakieś zdanie o cycles vs octane? Mi się wydaje, że w octane można osiągnąć bardziej realistyczny efekt, ale to może mi się wydawać bo jeszcze nie mam tyle umiejętności


@G123: Tak, używam Cinemy + Octane, no uważam, że chyba ma trochę bardziej realistyczny look niż Cycles ale w produktówce nie wiem czy będzie to AŻ taka różnica