Wpis z mikrobloga

#majsterkowanie
czy kołki rozporowe do betonu po włożeniu tego plastiku w beton to potem można wkręcić śrubę czy trzeba najpierw wbić młotkiem a na koniec dokręcić ?, bo ja odrazu dokręciłem wkrętarką bez wbijania młotkiem, no i tutaj majster mnie #!$%@?ł że takie kołki wbija się młotkiem bo jak odrazu wkręca się to one się w betonie nie rozejdą. Nie rozumiem , według mnie to można odrazu wkrecać, a wbijanie młotkiem to dla tych co się nie chce wkręcać. Proszę o opinie
#remontujzwykopem
#remont
#dom
#budownictwo
#architektura
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matkuma: jeżeli mówisz o kołkach szybkiego montażu to się wbija wkręt młotkiem, ale wkręcić też można i będzie trzymał. Czasami są takie sytuacje, że muszę wkręcić.
  • Odpowiedz
@matkuma dobrze Ci powiedzial, najpierw wiercisz (otwor nie moze byc za gleboki), potem powinienes wydmuchac to co zostalo z wiercenia w otworze, potem wlozyc tego plastikowego kolka w otwor lub wbic, i nastpenie dopiero wkręcać wkreta
  • Odpowiedz
@matkuma prosta zasada: jak na wkrecie jest gwint, to nalezy wkrecac, jak na wkrecie sa takie jakby zadziory (bez gwintu) to nalezy wbic
majster moze chcial zebys cos szybciej zrobil bo np. wiercisz w zelbecie i bedzie trzymac, a nie np. w cegle czy jakiejś fudze albo pustaku gdzie rezim montażu powinien byc wyższy bo substancja muru slabsza
  • Odpowiedz
@matkuma zeby bylo trudniej, to sa tez kolki z gwintem, ale takim dedykowanym do mozliwosci wbicia (gwint jest po to zeby kolek wykrecic), taki kolek szybkiego montazu mozna wbic mlotkiem
jak chcesz miec pewnosc jaki to kolek, to spojrz na opakowanie producenta, tam masz napisane jak nalezy zamontowac
  • Odpowiedz