Wpis z mikrobloga

@Krupier przy okazji powszwchosc ledów zabiła jakąkolwiek różnorodność źródeł światła. Dobre świetlówki też były w cenie, nie męczą wzroku tak jak inne. Halogeny dawały większe spektrum barw, a żarowe były tanie jak barszcz (a to że były drogie w używaniu to moja sprawa, ja płacę rachunki).

Dzisiaj idziesz do OBI i masz do wyboru Led 3000k i Led 4500k. Nawet zimne 7000k ciężko kupić (a jeśli są to 2x droższe od pozostałych).
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: akurat z tymi zakrętkami wymienianymi na wózki akcja jest bardzo sprytna. Chodzi o to żeby ściągnąć z rynku nakrętki do plastikowych butelek, po co zapytacie? Taką zakrętkę z regóły ludzie zakręcali na butelce i wyżucali do śmieci. Nie miało znaczenia to czy butelka była zgnieciona czy nie bo jak ją zakręcisz to żadna prasa w śmieciarce ci tego potem nie zgniecie i tym sposobem śmieciarki były załadowane po brzegi a
  • Odpowiedz
@biaukowe:
A ja nienawidzę plastikowych śmieci
Mentalnie jesteś starym zjebem, który nie umie zobaczyć, że świat się zmienia i nie będziemy przez następne 100 lat robić to co robiliśmy kiedys
  • Odpowiedz
@Semigod: możliwe, że masz dużo racji, ja aż tak nie wnikałem mocno w oświetlenie (mam kilka smart żarówek, w których można barwę zmieniać ręcznie od 3000K do 5700K co mi akurat wystarcza).

A wymuszenie na ludziach przejścia na świetlówki to był jedynie wpływ Philipsa na UE bo normalnie nikt tego gówna nie chciał sam z siebie kupować: https://gadzetomania.pl/drugi-spisek-zarowkowy-jak-philips-i-osram-wyciagaja-pieniadze-z-naszych-portfeli,6704654176765569a
  • Odpowiedz
@biaukowe: Niech robią swoje i doczepiają- ja będę robił swoje i będę urywał. Jeden z najgłupszych pomysłów jaki powstał w UE. Ciekaw jestem ile naszych pieniędzy poszło żeby opracować to świetne prawo. Ile roboczogodzin spędzili nasi "pasterze", żeby uregulować korki od butelek. Ile cała ta akcja nas kosztowała- i co z tego mamy?

Pieniądze wyrzucone w błoto. Dla mnie to taka pokazówka "zobaczcie jakim gównem możemy się zajmować i jeszcze brać
  • Odpowiedz
powiem wam że nienawidzę tych eurokomuchów


@biaukowe: według mnie dobrze zrobili. Większość ludzi jest głupia i takie akcje mają w jakiś sposób ograniczyć poziom głupoty i np, zapobiec #!$%@? zakrętek gdzie popadnie. Wiadomo także o szkodliwości takich nakrętek na ekosystem i zjadanie ich przez zwierzęta.
  • Odpowiedz