Wpis z mikrobloga

mamy tu ludzi mieszkających/zwiedzających #japonia #korea #koreapoludniowa? jak wygląda znajomość angielskiego w tych krajach? w dużych miastach i centrach a także w bardziej "wioskach" z jakimś potencjałem turystycznym? bez mówionego japońskiego/koreańskiego da się tam żyć turystycznie? z japońskim przeżyję w Korei? z koreańskim przeżyję w Japonii?
#azja
  • 5
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi:
Z angielskim w obu krajach jest słabo. Wiadomo, że jako turysta się przetrwa wszędzie, dużo restauracji ma menu ze zdjęciami więc nawet nie trzeba specjalnie kombinować.
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: Wiesz o czymś takim jak Google Translate? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Swoją drogą, podczas podróży po Japonii nieszczególnie potrzebowałem korzystać z tłumacza. Wszystko jest takie proste, a zasady wszędzie takie same.
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: bardzo nikła, niby od lat 70 mają obowiązkowy przedmiot ale jak dobrze trafisz to najwyżej gość ci na angielski będzie odpowiadał po japońsku. Jak narazie najlepszą pogadanke miałem z koreańczykiem który tutaj także zwiedzał.
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: W Japonii tylko menu po angielsku i "obycie z obcokrajowcami"(czyli nie mówią po ang, ale jak to popularne miejsce to wiedzą jak się z tb dogadać i co chcesz). A tak to lecisz z tłumaczem jak potrzebujesz coś konkretnego załatwić.
W Seulu byłem tylko parę dni w samym centrum i miałem wrażenie, że tylko w moim hotelu potrafią coś po ang, (czyli gorzej niż w Japonii), tam żadnych menu po
  • Odpowiedz
@smokzabojcaludzi: Tutaj masz indeks znajomości angielskiego na świecie. Dosyć dobrze oddaje jak to jest w Japonii z angielskim.
Lepiej nie liczyć na dobrą jego znajomość, z drugiej strony turyści jeżdżą i mają się dobrze, więc wszystko da się jakoś załatwić.
feless - @smokzabojcaludzi: Tutaj masz indeks znajomości angielskiego na świecie. Dos...

źródło: eng

Pobierz
  • Odpowiedz