Wpis z mikrobloga

@Jailer gdyby nie te opłaty od użytkowników lub z reklam to na yt byś miał kotki,pieski i walki zuli i szurow z ich teoriami, nikomu normalnemu nie chcialoby sie poświęcać życia na nagrywanie i montaż profesjonalnych,ciekawych materiałów, żebyś Ty za darmo sobie pooglądał. Rozumiem że cala infrastruktura i koszty jej rozwoju/utrzymania tez ma ktoś oplacac?
@Jailer nie ma tam głównych kosztów YT - czyli kosztów serwerów, Alphabet w ramach kreatywnej księgowości ukrywa to w innych miejscach. Prowadzi to właśnie do absurdów, bo takie firmy najpierw na różne sposoby próbują pokazać akcjonariuszom jak to "dobrze jest, dobrze robimy", usługa przynosi dochód, a zaraz potem podnoszą opłaty klientom, bo jednak "źle jest", a akcjonariuszom obiecaliśmy przecież większy zysk w przyszłym roku.
@Jailer: dlaczego tak Cię boli fakt, że dla kogoś taka opłata to może być 5-10 minut pracy i zwyczajnie może być to zbyt mała kwota żeby komuś się chciało kombinować z zewnętrznymi aplikacjami, zwłaszcza na telewizorze? Albo daje dostęp osobom starszym i nie chce mu się co chwila odbierać telefonów, że "znowu coś wyskoczyło"?

W ogóle skąd u Polaków taka potrzeba relatywizacji kradzieży? Skoro już kradniecie treści, to przynajmniej przyznajcie się
  • 0
żebyś Ty za darmo sobie pooglądał


@OdcienZieleni: ciekawa analiza na podstawie jednego wpisu szkalującego bezmózgów rzucających się na subskrypcje jak szczerbaty na suchary. Tak się składa, że miesięcznie wydaję ~100 złotych na Patronite kilku twórców, których oglądam.
@Jailer no i bardzo dobrze,jeśli masz chęć ich jeszcze dodatkowo wspierać i są takie możliwości, yt udostępnia im przestrzeń dla ich pracy i materiałów dzieląc się z nimi zarobkami, to jest komercyjna usługa i nie wiem co miałoby uzasadniać brak jakichkolwiek opłat za nia
@wicherq: Z każdej innej usługi mam benefity za posiadanie konta premium/subskrypcji. Każdy model biznesowy to zakłada, ale nie yt

robaku


No i się zesrał xD
@Jailer: w sumie kupuje oryginalne gry, netflixa, płyty cd do kolekcji ale YT Premium ni #!$%@? nie kupię, jakoś mam zakodowane w banii, że to jest darmowa usługa i w życiu nie kupie premium i dla jakichś tam #!$%@? mogę być złodziejem. Adblocki robią brrrr