Wpis z mikrobloga

Jak mnie irytuje sprzedawanie czegokolwiek w internecie a jeszcze nawet nie zacząłem xD

Po pierwsze - nawet jak masz najbardziej genialny pomysł jaki się da to i tak ktoś już go zrobił i sprzedaje produkt za niższą cene niż ty byłbyś w stanie go w ogóle wyprodukować. Np wyliczułrm że wyprodukowanie 1 szt mojego produktu wynosi ok 22 zł - na allegro wiedziałem cały zestaw za 20, a przecież ktos musi na tym jeszcze zarabiać

Po drugie - szukanie informacji na ten temat to tragedia - np na takim youtube 99.3% filmów to próba naciągnięcia na dropshipping który był opłacalny może z 2 lata temu, mówienie jakiś oczywistych oczywistości - 0 informacji jak znaleść hurtownie, jak skalować biznes, jak oszacować potrzebne środki, sprzęt, zasoby itp. Nie wymagam żeby ktoś podzielił się całym know how ale żebym przynajmniej dowiedział się coś czego nie wiem bez wciskania mi gówno kursów

Najwidoczniej w 2023 jedyna opcja sprzedaży to narkotyki albo sprzedaż swojego czasu jako wagecuck którym jestem

#zalesie #ecommerce #allegro #olx
  • 14
@iluvmypickle: no niestety, też to przerabiałem i wniosek jest jeden, nie opłaca się zaczynać biznesu od sprzedaży dla zwykłych śmiertelników bo taki klient to #!$%@? a nie klient, lepiej iść sprzedaż usługi dla biznesów albo za granicę. W klientów indywidualnych warto się bawić jak trafisz w jakąś niszę
@iluvmypickle:

Jeżeli koszt produkcji Twojego produkty wynosi 22zl, a ktoś sprzedaje na Allegro to samo w cenie 20zl przyjmując jeszcze prowizję sprzedaży. Oznacza to, że robisz coś źle. Chyba że Twój produkt jest lepszej jakości, więc warto o tym wspomnieć w aukcji.
@iluvmypickle: odpowiedź to masowa produkcja
Jeśli masz pomysł na coś ale już jest to na rynku, to gdzieś istnieje masowa produkcja tego, trzeba wsadzić dużo kasy na inwestycje, ale kosz wyprodukowania jednostki znacznie spada.

To samo właśnie dotyczy sie właśnie importu tysięcy produktów, jak nie masz opcji zainwestować od razu w kontener np żarówek po 1/2 dolara, to cieżko sie wbić

Może usługi?
@bArrek: no chyba jak w każdej dziedzinie życia trzeba jakoś zacząć, i wypadało by najpierw pooglądać filmiki na youtube, poczytać artykuły czy zapytać na wykop.peel zanim zamówi się kilka kartonów towaru

Szkoda tylko że jak np. uczysz się programować, robić grafikę, spawać, lutować itp. to podstawy znajdziesz bez problemu a nie że gość w koszuli mówi ci "NO, ZNAJDŹ PRODUKT, DOGADAJ SIE Z HURTOWNIA I SPRZEDAWAJ BRO"
@Elev: Usługi chcę w przyszłości bo na razie nie umiem stworzyć coś co przysłowiowo działa tyle że może nie spełniać części wymagań klientów - póki co uczę się dużo w pracy
@iluvmypickle: w tej chwili rynek nie wpuszcza takich jak ty. Handel obecnie wygląda tak, że coś kosztuje w hurcie 100, a na ecomerce można go kupić za 80. Czyli to wygląda tak, jakby w praktyce ktoś dokładał 50%. A w praktyce to jest tak, że dla Ciebie cena w hurcie to 100, ale ja mam umowę, gdzie za sprzedaż x sztuk firma wypłaca mi kwartalny bonus od obrotu, czasem też pokrywa
@sha128: chciałrm trochę zdywersyfikować źródło dochodu - pieniędzy ze sprzedaży online nie było by specjalnie dużo, ale do czasu aż bym nie poszedł w usługi trochę się by uzbierało więc mogłbym doinwestować właśnie usługi albo wrzucić w giełdę
@iluvmypickle: ostatnio jak integrowałam na zlecenie kilka nowych hurtowni to z ciekawości popatrzyłam na ceny, ludzie żeby nakręcić sprzedaż potrafią sprzedawać ze stratą tylko po to, żeby dobrze się wypozycjonować i rozkręcić. większość to jednoosobowe działalności na standardowych rabatach handlowych.

jeśli myślisz, żeby się bić cenowo z tymi, którzy są tańsi - nie warto ;)
@destrukc-ja: z ciekawości "integrowałam kilka nowych hurtowni"
Rozumiem że polega na tym że klikam start i komputer sam wszystko.
Czyli sprawdza dostępność, zamawia, przyjmuje towar na stan. Generalnie odstawia całą robotę papierkową?

Ile taka integracja kosztuje?