Wpis z mikrobloga

#rower #szosa:

https://www.kmcchain.eu/KMC_12-speed_NEW_fully_compatible_with_the_systems_of_all_manufacturers

The 2nd generation of KMC 12-speed chains are designed while considering all developments on the market. In the beginning, only SRAM offered 12-speed systems for mountain bikes, but since then all major manufacturers have followed their lead and at the same time expanded their ranges to include road group sets. In line with these new requirements, we have consistently revised our 12-speed segment and made the X12, e12 and DLC12 compatible with all shifting systems from SRAM, Shimano, Campagnolo, and other manufacturers.

Gdzieś ktoś do nich napisał i publicznie potwierdzili, że przeprowadzili swoje testy i te łańcuchy mają świetnie pracować z szosowym SRAM AXS. No to razem z kasetą 11-39 Rotor co sam Rotor zaleca ten KMC, z nowej linii wsadziłem w swoją fioletową szosę z korbą 1x12 Sram Red AXS.
Korba jak zwykle z łańcuchem nie flat top zaczęła pracować jak betoniarka co od razu dyskwalifikuje ten łańcuch KMC ale dalej postanowiłem przetestować ten łańcuch bo go właśnie zaleca Rotor do tej kasety. Co ja nie robiłem i jak nie regulowałem to w żaden sposób ta kaseta nie chce współpracować z tym łańcuchem, no ni #!$%@? hehe. Nawet nie było warto ściągać roweru ze stojaka i sprawdzić na ulicy pod obciążeniem. xD

No to skoro mam zrobiony burdel na pół mieszkania to przetestuję ten KMC w drugim rowerze na korbie Force AXS z kasetą 105 11-34. Łańcuch był za długi i szkoda było mi go skracać no ale tyle na ile się dało test wypadł bardzo pozytywnie bez żadnej regulacji po flat top.

Więc szanowny KMC, sranie w banie, że porządnie przetestowaliście szosowego Srama AXS więc zrobiłem to za was i jest źle.

Kolejny gagatek kaseta Rotor. Ma mieć dedykowany łańcuch KMC co ten układ jest absolutną porażką w układzie 1x12 bo przecież wasza kaseta jest do napędów 1x12 c'nie? xD

https://www.rotorstore.eu/product/rotor-12-speed-cassette/?v=d2cb7bbc0d23

Weight: 230gr for 11-36 / 235g for 11-39 / 294gr for 11-46 / 314r for 11-52

Gear Ratio: 11-36, 11-39, 11-46, 11-52

Discipline: Road, Cyclocross, Triathlon

Compatible with: KMC 12s & SRAM Eagle 12s chains compatible.

Not compatible with: SRAM Flattop chains.

A właśnie, że jest kompatybilna z flat top i nawet tego nie wiecie, nie ma szału ale w miarę chodzi. xD

Podsumowując, praca tego łańcucha i kasety zgodnie z zaleceniami producentów jest katastrofą. A w moim wypadku kupno łańcucha Eagle mija się z celem tym bardziej, że mam napędy z łańcuchami flat top oraz już jest na rynku nowy Eagel TTYPE flat top czyli jak dla mnie masło maślane.
4x80 - #rower #szosa: 

https://www.kmcchain.eu/KMC12-speedNEWfullycompatiblewiththes...

źródło: 20231101_161150

Pobierz
  • 5
@i-marszi: Kasety Sram AXS mają inne ząbki jak ''klasyczne'' kasety do tego ja w tej szosie 1x12 mam kasety bardziej MTB jak szosowe co jest pomiędzy tymi kasetami znacząca różnica. Więc różnica polega na szerokości kasety bo kasety MTB są węższe oraz na typie pracy takiej kasety gdzie dedykowany łańcuch i kaseta do rowerów MTB ma bardzo szybko wrzucać lżejsze przełożenia na przykład w jeździe pod górkę, a w rowerach szosowych
4x80 - @i-marszi: Kasety Sram AXS mają inne ząbki jak ''klasyczne'' kasety do tego ja...

źródło: 20231102_051715

Pobierz