Wpis z mikrobloga

Akurat 2 i 4 to sama prawda


@ksjoc_zakony: no niby gdzie, przeciez jak się nie będzie nasycac takich postaci strachem to w ogóle przestaną być lękotworcze a 4 to dowolne święto XD
  • Odpowiedz
@Futsalista_cisowianka: ja tego święta nie lubię głównie z tego powodu, że boje się że za te 10 lat będę zmuszana do kupowania badziewia tak jak już teraz jestem zmuszana do kupowania badziewia na święta Bożego Narodzenia. A potem nie ma gdzie tego trzymać.
  • Odpowiedz
@Futsalista_cisowianka: No tak kawałek dyni że świeczka to obraz na który nie można narażać dziecka, opowieść o pewnym cieśli #!$%@? na krzyżu który podgląda dzieci i jak marszczą freda to skazuje je na wieczne potępienie jest już spoko XD
  • Odpowiedz
@Futsalista_cisowianka: trochę też się obawiałem że mój 2 letni guwniak będzie przestraszony, ale bardzo go interesowały ozdoby i miał sporo radości z wszelkiej maści straszydeł w sklepach i poprzebieranych ludzi. Nawet podchodził i ich przedrzeźniał :) helołin uwielbiam i mówię to jako katolik
  • Odpowiedz
kek straszenie piekłem i śmiercią i szatanem wcale nie wpływa na lęki xD wszystkich świętych wcale nie jest konsumpcyjne, wcale a wcale, a te targowiska pod cmentarzem to przypadkiem tam są


@fuechsinn: ale to nie jest zero sum game. Konsumpcjonizm napędzany plastikowym gównem z Lidla jest taki sam jak ten napędzany szklanymi zniczami. No może poza faktem, że gumowy kościotrup poleci na śmietnik na następny dzień, a w zniczu można
  • Odpowiedz
@zbrodnia_i_kawa: po pierwsze, to nie jest święto, tylko to jest zabawa. Po drugie, "grożenie" jest w formie zabawy; (jeżeli nie trafi się zjeb dorosły) to uczy to dzieci dystansu oraz szanowania innych zdań, jeżeli ktoś nie da cukierków. Grożenie psikusem powinno być bezpodstawne. A samo "żebranie" też występuje w słowiańskiej kulturze, chodzenie po kolędzie (to cywilne, nie ksiądz zbierający koperty) też polega na "żebraniu" o coś słodkiego w zamian za
  • Odpowiedz
@Gluptaki czemu gumowy kościotrup nie miałby być wykorzystany jako dekoracja w kolejnym roku? Btw. ja masę (kilka reklamówek) dobrych zniczy wyciągnęłam ze śmietnika w zeszłym roku po 1.11, w tym planuję zrobić tak samo, więc jednak widać, że sporo osób je #!$%@?, kiedy jeszcze długo by mogły służyć.
  • Odpowiedz
@Futsalista_cisowianka: z 4 się zgadzam to giga #!$%@? jest
@ksjoc_zakony co do 2 to nie wiem, bo w sumie wyobrażam siebie, że jak dzieciaki pobiegają sobie w strojach potworów razem ze znajomymi to potem łatwiej im będzie się oswoić ze strachem. Dzieci też muszą się bać żeby zrozumieć te emocje, a jak mogą w kontrolowanych warunkach

Optymistycznie patrząc 2/5 i tak nieźle jak na kult pustynnego
  • Odpowiedz