Wpis z mikrobloga

Kurła, 180 zł za wymianę opon, wtf. Zatrzymałem się na cenach 90-100 zł. xD

Przy takich kwotach to posiadanie dwóch kompletów całkowicie traci sens przecież, przynajmniej przy zwykłej jeździe po drogach publicznych.

Zdecydowałem się ostatecznie na Dębice zamiast Yokohamy. O dziwo Dębica na papierze nawet lepsza (160 zł tańsza), zobaczymy jak w praktyce. Póki co szybki test w deszczu i z 90 km/h do ok. 20 km/h mniej więcej w 20-30 m z lekkim załączeniem ABS (liczę na oko pomiędzy dwoma słupkami na drodze krajowej, one chyba co 50 m stoją).
#motoryzacja #gorzkiezale
  • 25
Dębice do Yokohamy?( ͡ ͜ʖ ͡)


@Tondi_88: ano. Niecały 1000 zł za komplet Dębic vs. ok. 1200 zł za komplet Yoszek. Gdzie Dębice mają 84 H C B B /71dB, a Yoszki 84 H D C B /70dB.

Osobiście przy moim stylu jazdy różnic pewnie nie odczuję więc zdecydowałem się nie przepłacać, a różnicę w kasie #!$%@?ć na kolejny urlop.

Pomyliłem się w cenach, już edytowałem.
teraz opyla się mieć drugi zestaw całych kół, lewarek i klucz. Wiele lat się zbierałem do takiego zakupu i w końcu się zdecydowałem. Nowe oryginalne felgi złapałem okazyjnie po 1400zł. Po 5 latach mi się zwrócą. Uprzedzając pytania, jak zmienię auto to felgi mogę odsprzedać prawie bez straty


@robert-szymanski: tak, tylko jeszcze trzeba mieć gdzie je trzymać. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Krupier: Kupujesz tanie stalowe felgi, żabę klucz dynamometryczny i możesz sam sobie zmianiać koła. Wyważanie kół potrzebne jest tylko gdy są wibracje. To typowe naciąganie na kasę.

Jeżdżę na 19 calowych felgach z niskim profil, a przy tym rozmiarze niewyważenia są bardziej odczuwalne. na razie założyłem drugi raz letnie bez wyważania i zaraz zmienią na zimówki bez żadnych wibracji.
#!$%@? te wymienianie. Ja latam na zimowych już 3 rok. Bieżnik jak malowany.


@valerius-romulus: to nie wiem gdzie i ile latasz, ale ja w całorocznych na drugim aucie chyba już właśnie też po jakoś 3 latach z przodu mam niemal łyse (z tyłu prawie jak nowe).
@Krupier: sens jest ciągle taki sam jak był czyli samemu przekładka kol a wulkanizacja tylko przy zakładaniu nowych opon. Ale im człowiek starszy tym mniej się chce przekladac. Przeszedłem na wielosezon i jestem bardzo zadowolony. Nie sądziłem że będzie aż tak dobrze.