Wpis z mikrobloga

@maniek74: Oj maniek maniek. Nie dziwi nikogo sypanie swojemu elektoratowi i karmienie ich propagandą poprzez dotowanie kupionych gazet przez Orlen
Za to kosztem np wydatków na in vitro
@maniek74: Aha i moze czasem wystarczy poczytać mądrzejszych
https://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/9325208,czy-emeryci-zyskali-na-rzadach-pis-twarde-dane-mowia-ze-niekonieczni.html
Wzrost emerytury brutto skorygowanej o inflację (z uwzględnieniem tzw. trzynastek i czternastek) w latach 2007–2015 i 2015–2023 wg jej wysokości w 2007 roku
Nie jest więc prawdą, że dzięki PiS emeryci mają się lepiej: relatywnie skorzystało tylko wąskie grono najbiedniejszych emerytów.
Pobierz widmo82 - @maniek74: Aha i moze czasem wystarczy poczytać mądrzejszych
https://praca....
źródło: wykres
@maniek74: to ty manipulujesz
#!$%@? innym by dać swoim, zbyt trudne?
Podałem banalny przykład gdzie zabranie możliwości starania się jednej parze o dziecko za ~50kPLN umożliwia sypnięcie 100 bąbelkom a tak właściwie 200 potencjalnym wyborcom (rodzice).
@maniek74: znamy sie na mirko od dawna, ale nadal zaskakujesz jak często myslisz prostoliniowo i manipulujesz. Spróbuje jeszcze raz: przełozyli kasę z jednej kieszeni do tych co wykalkulowali, że dadzą im paliwo wyborcze
Przecież na początku mowili, że 500+ to po to by podnieść dzietnosc a wiemy jak wyszło
@widmo82 ty manipulujesz i zmieniasz temat. Zadałem ci proste pytanie. Skąd wezmą kase na utrzymanie pisowskiego socjalu + dołożenie drugiego tyle od siebie, przy jednoczesnym zaprzestaniu drenowania SSP, a ty wyskakujesz z jakimś „iksde” i zmieniasz temat na sytuacje materialna emerytów.

imo przy takiej skali socjalu SSP dalej będzie drenowane
@maniek74: ale pinokio z ciebie

starczało im na 500+, 13/14 emerytury

sam wyjechałes z 13 i 14 oraz 500+ wiec co sie dziwisz ze nawiazuje do tego tematu?

zmieniasz temat na sytuacje materialna emerytów.

xD

Zadałem ci proste pytanie.

I odpisałem:

wystarczy nie kraść.

A ty nadal się wijesz xD
@widmo82 @maniek74: Samo podwojenie kwoty wolnej do 60k ma kosztować w 2024r 45mld, więc to "hehe wystarczy nie kraść" albo obcięcie finansowania tvp ( całe 2mld xD) może nie wystarczyć.

Ale wiadomo, liberalni to mogą obiecać i nie spełnić bo się ładniej uśmiechają, są europejscy i rzekomo nie kradną.

Żeby nie było, jak najbardziej jestem za zmniejszeniem opodatkowania pracy i zwiększeniem opodatkowania majątku i konsumpcji.

I paradoksalnie, Obajtek rozbujał Orlen to
@widmo82 bo chodziło mi od początku o ogół socjalu, dlatego pisałem „pisowski socjal” a 500 i emerytury podałem jako ten najbardziej popularny, gdy wyskoczyles z merytorycznym argumentem „iksde” , a przecież były tez inne, jak wyprawki szkolne itd, a ty sobie wybrałeś ten który pasuje ci pod tezę czyli emerytury
@maniek74: jak grochem o sciane. poddaje sie a raczej ustępuje jak rodzice uczyli komu by nie ryzykować, ze sprowdzi do równie niskiego poziomu
PS: Ostatnie wyniki wyborów pokazały, że większość ma dość takiego zadłużania, drenowania, rozdawania oraz obłudy i tępej propagandy.
@widmo82 zadałem ci pytanie w pierwszym komentarzu, gdybys potrafił odpisać merytorycznie zamiast „iksde” to na tym dyskusja by się zakończyła, a ze zacząłeś zmieniać temat i manipulować, to zeszło to na wysrywy odnośnie sytuacji materialnej emerytów

widać gobbelsowskie przedwyborcze szkolenia z siania propagandy w internecie i odwracania kota ogonem, nie poszły na marne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@widmo82 to było tak idiotyczne, ze uznałem to za żart, jak samo iksde

podsumujmy: twierdzisz, ze utrzymają cały pisowski + dołożą swój, oraz zaprzestana drenowania SSP, i zepnie im się to wszystko, bo zwyczajnie nie będą kradli?
@maniek74: Nie. Mam nadzieje, że wsparcie społeczne bedzie zmienione tak by oduczyć leni, ze jak im sie nie chce to rząd da.
Mam nadzieje, że wsparcie spoleczne (np. 800+) bedzie uzależnione od sytuacji materialnej i będzie motywować do zmiany sytuacji a nie przyzwyczajać.
Systematyczne dawanie jest złe za to bardzo dobre propagandowo.
Mam nadzieje, ze SSP nie będą zmuszane do zakupu sprzętu medycznego który przyleci największym transportowcem swiata by dygnitarze mogli