Wpis z mikrobloga

#gielda

czy na platformie xtb da się przegrać więcej niż wpłaciłem? Jeżeli postawię shorta albo short CFD na jakąś akcję a ona wywali to the moon, to czy jest możliwe że moje saldo spadnie poniżej zera i będę to musiał jakoś wyrównać, czy nie da się przegrać więcej niż się wpłaciło?
  • 9
@bolidupsko no i stopout na 50% depo. Choć słyszałem, że jak zostawisz pozycję na weekend i przy otwarciu pójdzie BARDZO nie w twoją stronę to są w stanie zabrać więcej i zostawić mniej niż 50% depo.
@bolidupsko: nie, a patrząc na to że masz takie pytania to chyba nie powinieneś zaczynać od gry na dźwigni, tak mi się coś wydaje
Bo chyba nie rozumiesz że grasz wtedy przeciwko brokerowi u którego masz pozycję, czyli przeciwko brokerowi który dosłownie widzi gdzie masz stop loss ile masz kasy i przy jakim wachnięciu Ci się pozycja zamknie
A z tego co czytałem regulamin to XTB może sobie pozwolić na dość
@bolidupsko: Gra się małymi sumami bo Cie wywiezie i potem ciężko będzie odrobić straty bez doświadczenia. Najgorzej jak pójdzie jakaś luka na otwarciu w poniedziałek
@bolidupsko

ludzie nawet nie widzą na czym grają xD

W xtb to pewnie masz zwykle kontrakty cfd - czyli zakład z brokerem o cenę instrumentu bazowego - to jest gra z brokiem w ciuciubabke - nie da się stracić więcej niż wpłaciłeś, ale też twoja kasa nigdy nie zobaczy tam prawdziwego rynku.

Ujemne saldo - to o czym mówisz można mieć tylko grając na kontraktach futures - ale to jest wyższa szkoła
Poczytajcie sobie czym jest dwiacja spredu albo ceny - > w taki sposób was właśnie dyma boreker. Cena zależy od tego co aktualnie grać i jak wam idzie ( ͡º ͜ʖ͡º)