Wpis z mikrobloga

Myślałem, że nie będzie #wakacjekredytowe ale skoro @mickpl tak namiętnie o nich spamuje ciesząc się z ich braku, to efekt może być tylko jeden - nowy Sejm je uchwali :D. To przecież nasz wykopowy Sasin gównomidas i zawsze jest na odwrót niż pisze.
Zresztą wystarczy, ze pis to umiejętnie podgrzeje propagandowo - banki odnotowują rekordowe maksima zysków pomimo wakacji kredytowych i odpisów na franki, a peło chce im tylko dołożyć. Oni są z obywatelami, peło z banksterami (i kij że największy "bankster" był u nich premierem xD). Zobaczycie, ze tak będzie grzane i w mojej ocenie opozycja nie zostosuje w tym temacie dyscypliny partyjnej, czytaj każdy poseł głosuje jak uważa.
#nieruchomosci #wybory #kredythipoteczny #banki
  • 10
@FrasierCrane: dodatkowo jak wejdą wakajki, to te progi dochodowe to będą #!$%@? warte, bo nikt tego nie bedzie weryfikował, tylko trzeba bedzie "potwierdzam ze wydaje wiecej hajsu niz 50% na kredyt" A jak to bedzie liczone w ogole? dla Gospodarstwa niezaleznie od ilosci osób, czy jak? XD bo moge zarabiac 20k i miec kredyt 5k i 8 dzieci.
@Fiodooor: pewnie będzie deklaracja, natomiast kredyt miałby przekraczać 50% zarobków. Wtedy Twoje wydatki na inne rzeczy nie mają na to wpływu. Jak masz zarobki 20k i kredyt 5k, to stanowi 25% Twoich zarobków, nikogo nie interesuje ile masz dzieci czy innych zobowiązań
@pp93: a jak zweryfikujesz rzeczone zarobki? Bo wiesz, że pensja, czy inne źródło dochodu moze wpływać na konto do innego banku, a na konto w banku, który udzielił kredytu hipotecznego przelwewasz sobie np. sam, bo w promocji marży masz warunek że minimum x-kwota co miesiąc wpływa itd.? Tak naprawdę coś tu w kwesti zarobków mogłoby być realnie weryfikowane tylko na podstawie PIT - rok do tyłu, bo jak ktoś pomyśli, o
Pewnie deklaracja, tak samo jak teraz jest deklaracja, że nieruchomość "na własne potrzeby" i nikt tego nie weryfikuje.


@FrasierCrane: Czyli przedłużą pisowskie wakacje, czy zrobią swoje własne dla których jeszcze nie ma ustawy?
@FrasierCrane: Czyli przedłużą pisowskie wakacje, czy zrobią swoje własne dla których jeszcze nie ma ustawy?


@systemluster: To jest clue problemu w mojej ocenie. Na nowy projekt nie będzie czasu, żeby mógł obowiązywać od stycznia, a podpisać się pod pisowskim mogą nie chcieć. Dlatego myślę, ze najłatwiejszy sposób na wybrnięcie z tego problemu dla opozycji to głosowanie bez dyscypliny partyjnej i dzięki temu przeciwnicy będą mogli mówić, że byli przeciw, a