Wpis z mikrobloga

Hiszpański z AI

Zacząłem używać AI (a konkretnie chatGPT Plus z Dalle-3) do pomocy w uczeniu się słówek z języka hiszpańskiego. Generuje sobie różne grafiki, która wizualizują skojarzenia, jakie mi się nasuneły przy nauce.

Hiszpańskie słówko dnia: cansada (zmęczona)

Skojarzenie: Jak dla mnie "cansada" ewidentnie kojarzy mi się z "can sad". "can" (ang. puszka), sad ("smutna"). Prawidłowo po angielsku było by "sad can", ale na potrzeby skojarzenia "can sad(a)" jest jak najbardziej ok :)

Zapraszam do śledzenia tagu: #hiszpanskizai


#chatgpt #dalle #hiszpanski #naukajezykow #jezykiobce
anonimowy_programista - Hiszpański z AI

Zacząłem używać AI (a konkretnie chatGPT Plu...

źródło: cansada

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
Drugim skojarzeniem jakie można użyć to po prostu nawiązanie do "can (of) soda" (puszka napoju gazowanego). Po angielsku określenia "soda" używa się właśnie na napoje gazowane.

"cansada" - jak widać, na poniższej grafice puszkę jakiegoś napoju gazowanego, która jest bardzo zmęczona. Chyba jest opiekunem grupy dzieciaków (małych puszek). Nic dziwnego, że jest zmęczona.
anonimowy_programista - Drugim skojarzeniem jakie można użyć to po prostu nawiązanie ...

źródło: cansada2

Pobierz
  • Odpowiedz
@anonimowy_programista: Widzę, że jesteś dumny ze swojego projektu. Ale może wyjaśnisz z czego? Z tego, że chatGPT użyłeś w Dalle-3? Przerost formy nad treścią. Ale przed mirkami będziesz szpanował jaką to ty (specjalnie z małej litery) masz mnemotechnikę. Może byś lepiej wykorzystał mózg? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz