Wpis z mikrobloga

@7160: https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29844091,sad-skazal-pawla-chojeckiego-pastor-obrazal-prezydenta-andrzeja.html - i też w Lublinie znam firmę w której poleciały dwie niebieskie głowy właśnie za sianie fermentu.

Widzisz tęczowe banany są trochę mądrzejsze od religijnych, dlatego nie ma biznesów prawicowych - bo zamordyzmu nie sprzedasz i jestem bardziej niż pewny ludzie myślący i robiący dobrą robotę nie chcą być utożsamiani z prawicową ideologią - te czasy były trwały nawet dobre 5 wieków, a świat ruszył do przodu dopiero w
@7160: no więc np. w XIX wieku w USA dzieci wstawały o 3 i pracowały w kopalniach, to był twój ideał społeczeństwa?

Wg mnie lewackie wynalazki typu prawa dziecka czy prawa pracownicze jednak są lepsze i sprawiają że żyje się lepiej

Dodatkowo w XXI wieku mówienie że dorobisz sie wstawaniem o 3 rano jest bardzo romantyczne, żeby nie powiedzieć naiwne. Ja nie narzekam na pieniądze a wstaję o 7 tylko dlatego
@7160:

#!$%@? 16 godzin dziennie na kapitalistę wydaje mi się jednak nieporównywalnie gorsze niż to co mam dziś i przedstawiłeś na tej śmiesznej grafice ale może masz jakiś fetysz #!$%@? nie wiem.

A państwo mi dało bardzo dużo - bezpieczeństwo, edukacje, ochronę zdrowia, infrastrukturę z której korzystam i gospodarkę dzięki której zarabiam :)

Pieniądze, które na mnie wydało były inwestycjami, tak samo jak zainwestowane zostaną pieniądze z moich podatków - rozwijając
Nie mam problemu z tym aby oddawać część moich dochodów na inwestycje w przyszłe pokolenia i rozwój kraj


@ShadyTalezz: Przecież w kapitalizmie dlalej mógłbyś oddawać panstwu, czy samotnym matkom ile tylko byś chciał.

oczywiście chciałbym zrównać a w przyszłości gdy produktywność gospodarki na to pozwoli to i obniżyć


@ShadyTalezz: Gospodarka już na to pozwala - kobiety na emeryturze żyją 3 razy dłużej niż mężczyźni - gospodarka na to pozwala!
@7160:

Przecież w kapitalizmie dlalej mógłbyś oddawać panstwu, czy samotnym matkom ile tylko byś chciał.


kapitalizm to system, który wymusza i promuje indywidualną chciwość, niszcząc kolektywizm i więzy międzyludzkie więc nie miałoby to sensu bo racjonalnym w takim systemie jest zachowywać się egoistycznie.

A pieniądze, które dziś oddaje państwu na jego rozwój z pożytkiem dla mnie i reszty społeczeństwa, w kapitalizmie oddawałbym kapitaliście dla którego moja pensja jest tylko kosztem, w
chciwość, niszcząc kolektywizm i więzy międzyludzkie


@ShadyTalezz: A weź tak sprawdź kiedy ludzie byli bardziej samotni - w szalejącym kapitalizmie lat 50 w USA, czy teraz. Weź sprawdź ile było rozwodów, ile jest teraz. Ile osób było w związkach, ile jest teraz. Kiedy była większa wspólnota, poczucie patriotyzmu - kiedyś, czy teraz.

którego interesie jest zapłacić mi jak najmniej


@ShadyTalezz: A teraz w jego interesie jest zapłacić ci jak najwięcej?
@7160:

A weź tak sprawdź kiedy ludzie byli bardziej samotni - w szalejącym kapitalizmie lat 50 w USA, czy teraz.


szalejącym kapitalizmie? Ty nie znasz historii amerykańskiej gospodarki, czy celowo kłamiesz?

W tamtych czasach zarówno w USA jak i w krajach zachodu czy azjatyckich tygrysach nie panował jakiś wspaniały wolnorynkowy kapitalizm, tylko gospodarka oparta o New Deal tj. myśli ekonomiczną Kaynesa, myśl którą implementował z pewnymi nowoczesnymi udoskonaleniami PIS a która
j niezłe samozaoranie


@ShadyTalezz: No ok - sam wybierz dowolny czas, dowolne państwo w którym twoim zdaniem panował kapitalizm. Gdzie były mocniejsze więzi między ludzkie - w kapitalizmie, czy w socjalizmie?

Weźmy rok - 3698 pne. Biskupin. Panował tam kapitalizm? Jakie więzy międzyludzkie tam były?

kobiet miałby być niższy, pisałem to dwa posty temu, nadal nie wiem do czego piejesz w tamtym zdaniu.


@ShadyTalezz: DO tego, że już likwidacja eksploatacji
@7160:

No ok - sam wybierz dowolny czas, dowolne państwo w którym twoim zdaniem panował kapitalizm. Gdzie były mocniejsze więzi między ludzkie - w kapitalizmie, czy w socjalizmie?


nie ok, tylko ty już sobie wybrałeś przykład pod swoją tezę i się okazało, że nawet na nim się wywaliłeś.

DO tego, że już likwidacja eksploatacji mężczyzn przez ZUS byłaby ogromnym krokiem w likwidacji socjalizmu. Wyobrażasz to sobie - mężczyzna przechodzący na emeryturę
ShadyTalezz - @7160: 
No ok - sam wybierz dowolny czas, dowolne państwo w którym twoi...
na nim się wywaliłeś.


@ShadyTalezz: Ale to ty się cały czas wywalasz. Ani w Biskupinie ani w USA w latach 50-80 Socjalu nie było. TO był czysty kapitalizm.

jest cel socjalizmu.


@ShadyTalezz: xD pińcetplusy to skutek mniejszej eksploatacji mnie?
W jaki sposób??? Emerytury dla kobiet za nic - to mniejsza eksploatacja mnie?

tylko tyle samo lat pracowali.


@ShadyTalezz: To wg ciebie najlepszy wiek emerytalnu to 72 lata? I kobiety
@7160:

Ale to ty się cały czas wywalasz. Ani w Biskupinie ani w USA w latach 50-80 Socjalu nie było. TO był czysty kapitalizm.


ależ nie był a już na pewno nie był to czas większego kapitalizmu niż dzisiejsza amerykańska gospodarka i wylakazałem Ci już dlaczego, to że to zignorujesz i bez żadnych kontrargumentów będziesz powtarzał swoją tezę tego nie zmieni.

xD pińcetplusy to skutek mniejszej eksploatacji mnie?


nie rozumiem o
sobie chyba jakieś chochoły


@ShadyTalezz: Przecież ty nie masz pojęcia o czym piszesz. Poważnie nie wiesz, że kobiety mogą dostać emeryturę nie przepracowując ani jednego dni i całe życie żyjąc na koszt mężczyzn? Powaznie tego nie wiesz??

wypełnionej chochołami


@ShadyTalezz: Sam jakieś iluzje sobie projektujesz.

stworzyłeś chochoła.


@ShadyTalezz: To jak emerytury powinny wyglądać dla osób o różnej długości życia?

z danymi statystycznymi


@ShadyTalezz: I te dane statystyczne wziąłęś
Pobierz 7160 - >sobie chyba jakieś chochoły

@ShadyTalezz: Przecież ty nie masz pojęcia o czy...
źródło: niezależna
@7160: jeden z najgłupszych tejków kapitaluchów. Już pomijając, że mówiąc o komunizmie masz na myśli kapitalizm państwowy i dyktaturę, a niekoniecznie o to musi chodzić to nie #!$%@?, nie jest tak że kapitalizm to jest jakaś dobrowolna opcja. Żyjemy w otoczeniu kształtowanym przez ten system. To tak jakbyś np. powiedział że potężna korpo nie wpływa na konkurencję albo władzę, bo przecież ludzie mają prawo nie kupować jej produktów.