Wpis z mikrobloga

@dean_corso: Żyjesz w świecie najważniejszych teorii, które powstały przed latami 70 więc nie pierdul bo odlecisz (dla odmiany teoria grawitacji bo też niby jakieś czary jakiegoś starego filozofa). Głupim jest twoje porównanie do jakiś kosmitów na których nie ma żadnych dowodów a na dogmaty psychologiczne już tak, obserwacje, badania itd. z których można snuć naprawdę mocne teorie wskazujące na nasz stan wiedzy na dany temat. Kosmici? Już bym wolał usłyszeć jakiś
@dean_corso: Żartujesz sobie? Przecież wszelkie zachowania człowieka biorą się z mózgu. Obserwację przeprowadza się na wielu poziomach. Chemia, biologia, mechanika, psychologia... Niby jak chciałeś to badać, wyłącznie mechanicznie? To nie zobaczył byś nic. Psycholog zajmuje się działaniem mózgu jak najbardziej. Chyba myli ci się z filozofią ale tam też miałbym co powiedzieć.
Psychologia (metody badania mózgu): https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychologia#Metody_badania_m%C3%B3zgu
Świadomość jest częśćią wiekszego strumienia danych tylko z założonym tłumikiem. Jak tłumik przestaje działać to przez umysł zaczyna przewalać się taka ilość informacji która może doprowadzić do obłędu. żeby zrozumieć to zjawisko wystarczy wziąć tzw, kwasa :) cykl życia w wiecznym kręgu bez początu i końca .