Wpis z mikrobloga

Chyba czas skończyć z płaceniem 3000 miesięcznie za wynajmem i poszukać czegoś na własność. Kraków jest horrendalnie drogi (nawet jak dla #programista15k) więc co myślicie o kupnie mieszkania/domu lub wybudowaniu małego domku w Batowicach / Babicach / Dobranowicach itp? Jak ocenianie perspektywy dojazdu do centrum Krakowa jak się w końcu uporają z budową obwodnicy?

Czy jest z tamtych wiosek jakaś rozsądna komunikacja miejska (widziałem jedynie przystanek kolejowy Kraków -Batowice nie wiem czy działa i dojeżdża do centrum) ?

Czy istnieje tam dowóz jedzenia z pyszne/uber ewentualnie dowożą diety pudełkowe?

Pracuje z domu nie mam jakiś większych potrzeb oprócz co jakiś czas koncert/kino/teatr, brak żony i dzieci. #krakow #malopolska

Z góry dzięki
  • 8
@BedeKsiedzemJakMojTata: stałem przed tym samym dylematem ale budowa domu pod Krakowem to spokojnie wydatek rzędu 800k-1 milion zł. Kupno mieszkania także w #!$%@? drogie. Ja stwierdziłem ze #!$%@? kredyt i #!$%@? na prowincje i pracuje tylko zdalnie. 6 lat pracuje jako programista ale przerosło mnie to tyle hajsu. Branża IT tez taka stabilna nie jest jak bycie lekarzem np. Można w każdej chwili być #!$%@? na zbity pysk a przyszłość tez
@BedeKsiedzemJakMojTata: ja bym szukał czegoś co będzie blisko pkp. Stacje znajdziesz na Google maps a sam rozkład w internecie tylko patrz na koleje małopolskie bo każdy inny pociąg tak na prawdę mogą zlikwidować. Nie znam tych okolic, gość z mojej pracy kiedyś się przeprowadził na jakąś dziurę koło Wieliczki. Najważniejsze że było pkp blisko i dojazd do Kraków główny szybszy niż komunikacją w mieście.