Wpis z mikrobloga

Sledzę sprawę Tego poszukiwanego Borysa, który zabił swojego syna.
Czym więcej czytam, tym bardziej rozumiem co nim kierowało by rozpłatać synkowi gardło.
On był zafascynowany Survivalem, uprawiał Bushcraft, miał się za komandosa, chociaż był szeregowym kierowcą w wojsku.
Sztuka przetrwania, maskowania, ucieczki, pościgi, on zabił syna, by zmusić słuzby, by zaczeły go gonić, on zwyczajnie zapragnął się sprawdzić.
Potrzebował czegos wielkiego, nie mógł powiedziec do dziesięciu kumpli, szukajcie mnie w lesie, bo to byłoby zbyt słabe
(zresztą on nie miał kumpli)
On chciał ogromnej akcji, helikopterów, psów tropiących, biega w płaszczu termoizolacyjnym po lesie, chowając się przed kamerami termowizyjnymi.
Poswięcił syna, poderżnał mu gardło, by się sprawdzić w dużej akcji w terenie.
Chcecie zwyrodnialca i debila?
Oto zwyrodnialec i debil.
---------
#policja #grzegorzborys #trojmiasto #gdansk #gdynia #kryminalne
  • 9
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: Uściślając Pan Borys to zwykły psychopata świadomy konsekwencji prawnych czynu. Zabójstwo w typie kwalifikowanym art.148 § 2 pkt.1 widełki od 15 lat do dożywocia. Biorąc pod uwagę drakońską nowele, którą uraczył nas PIS i już obowiązuje praktycznie w całości. Zważając na nowe brzmienie art. 78. §1 i 3 najwcześniej wyjdzie po 15 latach, lub 30, jednakże niewykluczone, że sąd zgodnie z art.77 § 3 przyzna karę bezwzględnego dożywocia. Wiem, że
Czym więcej czytam, tym bardziej rozumiem co nim kierowało by rozpłatać synkowi gardło.


@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo: całe szczęście kolejny ekspert wykopu rozwikłał motyw, który był głównym zapalnikiem zabójstwa 6-latka. Bo pewnie ploty o tym, że dowiedział się, że dzieciak nie był jego - i to, że ma drugie dziecko (dlaczego jego też nie zabił) też nie robi różnicy w tej ekspertyzie?

To co napisałeś - to nie jest motyw. Jego umiejętności jedynie zacementowały
@agga242: no w przypadku bezwzględnego dożywocia, to chyba nie chodzi o resocjalizację, a o izolację zwyrodnialca od społeczeństwa. W ogóle nie wiedziałem że weszła taka kara, do tej pory max jaki orzekał Sąd to dożywocie z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 35, 40 latach.
To tak w teorii- bo w praktyce dożywocie bezwzględne od zawsze istniało- jedna osoba wyszła w Polsce warunkowo z dożywocia (Monika Osińska po 27 latach