Wpis z mikrobloga

Oceni ktoś zestaw czy wszystko do siebie pasuje i jest dobrze dobrane? budżet 6k zł (wyszło i tak 6300 prawie), kupowany w Anglii w sklepie ebuyers, głównie do gier ma być. Wiem, że Rx 7800 xt mógłby być lepszy, ale jednak wole nvidie.

#komputery
kerri - Oceni ktoś zestaw czy wszystko do siebie pasuje i jest dobrze dobrane? budżet...

źródło: komputer

Pobierz
  • 25
@10129: Może być w innym sklepie, ale na pcpartpicker nie mogłem znaleźć niektórych podzespołów i ten sklep mi bardziej odpowiadał.
A coś nie tak jest z tym sklepem lub z tym zestawem?
no patrząc na pcpart picker zakłam, ze z różnych sklepów będą części i sam składasz.

poza stroną która mnie denerwuje nie znam tego sklepu. na pcpartpicker wygodniej zestaw w danej cenie poszukać jakiś bo więcej części a nie tylko te w jednym sklepie dostępne i na ogól taniej wyjdzie.

odżałowałbym parę gbp aby mieć szybszy ram cl16 https://www.ebuyer.com/store/Components/cat/Memory---PC/subcat/DDR4-3600MHz?247=32GB&a01843=CL16&sort=price+ascending

ale ogólnie to bym starał się raczej iść choćby w ryzena 7500f (którego w
@10129: Ogólnie to zestaw jest dla kolegi z Anglii bo on się nie zna więc mu pomagam dobrać części. Nie chciałbym też kombinować z zamawianiem z kilku sklepów. Już i tak miałem problem bo w Polsce są inni producenci obudów, dysków itp więc musiałem się trochę opinii naszukać.
Do ramu 3600mhz cl16 można te 10 funtów dołożyć. Pytanie ile by wyszła cała platforma dla ryzena 7500f? bo do tego chyba musi
@10129: Tego ryzena 7500f nie szuka na pcpartpicker. Płyty b650 na am5 są na ebuyers są od 170 funtów, poza jedną micro ATX za 130.
Czy to aż tak opłacalne jest do tego dopłacać?
@10129: Osobiście jak czuję potrzebę wymiany kompa to sprzedaje cały i kupuje cały nowy bo wymiana CPU i GPU to i tak często około 65-70% wartości całego kompa więc dla mnie składanie komputera "pod rozbudowę" jest przereklamowane.
Do tego zakładam, że dołożenie do am5 będzie niewiele tańsze niż dołożenie do lepszego GPU, które raczej na pewno więcej przyrostu wydajności by dało.

Czyli ten komputer który złożyłem w tych pieniądzach jest w
jak się kupuje intela to jasne, cały się sprzedaje, u amd tak nie trzeba robić.

ta, byś mógł wsadzić 4070ti zamiast procka.

jest w porządku, chłodzenie bym inne wybrał. ono stare jest już.
ono w okolicy artcic 34 jest wydajność/hałas, i dosyć drogie.
https://youtu.be/rhZTMR8mT-A?t=1119

a za 10gpb więcej jest choćby assassin który od dark rocka 4 pro lepiej wypadał. prawie jak noctua nhd15
https://youtu.be/iaJBsQPqxRA?t=543
https://youtu.be/Mm4hyIHe1PM?t=1028
@kerri:
@kerri @kerri mocniejsze gpu ci niewiele da jeśli grasz w fullhd. Nie Wiem właśnie czy to tylko ja nie zauważyłem z jakim monitorem to ma współpracować.

Ja za wszelką cenę szedłbym w am5 i ryzena 7600 jeżeli 1080p, ale chyba jednak właściwie w każdym przypadku

oczywiście zostawiając rtx 4070 jeżeli co najmniej 1440p.
@majk3l: Monitor 1440p 144hz.
Ja rozumiem tylko budżet miał być 6 tys zł a już wyszło ponad to. Dokładać można w nieskończoność.
Ja nie widzę w testach żeby dopłacanie do lepszego procka dawało jakieś super efekty.
@majk3l: @10129
Jednak rozmyślamy czy by nie upolować jakichś promocji i nie pójść w ryzena 7600x i am5 bo widzę, że jest odczuwalnie lepszy niż ryzen 5700x i i5-13400f.
Jakie płyty główne i ram do tego ryzena byłyby dobre?
Płyty atx w promocjach są po 145 funtów, Ryzena idzie dorwać poniżej 200 więc może to dobry pomysł.
Taka płyta główna jest za 144 funty? warta zakupu?
kerri - @majk3l: @10129 
Jednak rozmyślamy czy by nie upolować jakichś promocji i nie...

źródło: Screenshot_2023-10-29-16-00-20-41_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12

Pobierz
ogólnie na am5 bym stronił tylko do asusa, zdarzało im się palić procesory i bardzo antykonsumencko na to zareagowali.

jak zależy na wifi i pełnej atx to czemu nie. msi lubiły się wolno włączać na am5, nie wiem czy to naprawili. typu asrock botował w 23s a msi w 53
@kerri:
@kerri bardzo dobry wybór. No i to już są na tyle dobre, energooszczędne procesory, że nie ma wymogu co do aio, choć oczywiście przeciwwskazań też nie.
No i pamięci 2x16GB kingstona 6000 z expo i będzie się normalnie włączał.
@kerri tak, ta też będzie działać, ale jest na gorszych kościach samsunga i jeśli nie ma Expo to mogą być właśnie problemy, typu dłuższy boot (no chyba, że wszystko ręcznie ustawisz jak trzeba).
@10129: @majk3l
Dobra bo nie wiem już co robić żeby później nie wychodziły jakieś problemy, że komp się włącza wyjątkowo długo ale ram działa niestabilnie.
Mamy do kupienia Ryzena 7600x w dobrej cenie bo za 190 funtów, czyli 15 funtów drożej niż ryzen 5700x.
Płyta główna msi b650 za 144-150 funtów czyli 34-40 funtów drożej niż b550 pod am4.
Pamięć ram proponujesz za około +125 funtów i to już trochę za