Wpis z mikrobloga

Ja cały czas nie mogę tego pojąć "gdzie są te pieniądze" które według PKB na mieszkańca powinny tam być.


@DrCieplak: hajs jest z pracy w Niemczech i sie go wydaje w PL, dodatkowo jak np. kopalnia KGHM podbija PKB wojewodztwa.
  • Odpowiedz
@DrCieplak miałem to samo i to znacznie bliżej niż w zachodnich województwach i na dodatek w tym roku; jazda autem po regionie Karpacza to jak wehikuł czasu, różnica do analogicznych miejsc na wschód jest spora (Beskid Żywiecki albo Sądecki, Pieniny)
  • Odpowiedz
@harold97 poziom życia w Żarach jest dość wysoki przez bliskość granicy i firmy w samym mieście. Ale wygląda to tragicznie, nie ma gdzie wyjść na miasto. Coś za coś, ale wątpię że w takim Lesznie jest jakos niesamowicie lepiej pod tym względem.
  • Odpowiedz
@MrTukan a tak to mówią zakompleksieni mieszkańcy, którzy ciągle porównują nasze miasto do Poznania czy Wrocławia. Jak się będziesz wybierał to pisz, powiem Ci, gdzie warto pójść, co zobaczyć
  • Odpowiedz
  • 7
@Lolenson1888 mam ogromny sentyment do lubuskiego, ale to fakt - to biedny region choć moim zdaniem niedoceniony. Trochę się dziwię, że w czasach gdy ludzie szukają wyciszenia, bliskości natury, w lubuskim ciężko znaleźć fajny hotel/ośrodek w lesie właśnie. Wydaje mi się, że ta przyroda to największy atut tych ziem. Choć niestety to województwo ma jakiś słaby pr bo o ile inne jakoś się reklamują, próbują znaleźć swoją niszę i pokazać atuty tak
  • Odpowiedz
@marcel_pijak to jest efekt cudze chwalicie, i stąd się potem biorą mieszkańcy Augustowa którzy się wybiorą na zachód oczekując chyba przynajmniej Mediolanu. A się mogą grubo zdziwić jak dojadą a tam wiecej śmierdzących meneli niż u nich.
  • Odpowiedz