Wpis z mikrobloga

Gdyby np. była taka opcja że angielska firma która pisze swój własny produkt (software dla firm ubezpieczeniowych) chciała otworzyć biuro w Polsce bo z programistami którzy ogarniają w UK (poza Londynem) ostatnio ciężko, to jest sens robienia tego gdzie indziej niż Wrocław/Kraków/Wawa?

Ile w Polsce zariabia programista ogarniający dobrze MVC (.NET 7/8) , i przy którym nie trzeba cały czas siedzieć i pokazywać jak ma robić?

#programowanie #programista15k #webdev #dotnet #csharp
  • 11
@Varin nie wiem czy firmy ubezpieczeniowe to dobry target, bo te w większości maja wykupiona paczkę systemu TIA od Sollers czy innego czegoś i maja długoletnie umowy na korzystanie z tego systemu. Co najwyżej byś mógł im zrobić fronty pod ten system. Ogólnie jest sporo firm co robi własny autorski soft i go po sprzedaży dostosowuje pod klienta. Microsoft tak działa swoim autorskim systemem dla firm przez swoich partnerów (Microsoft Dynamics AX,
  • 0
@Kitku_Karola: Firma już dawno działa i soft jest live i cały czas nowe firmy/klienci dochodzą. Nie jest to obecnie kierowane na Polski rynek, jedynie UK w tej chwili, po prostu w UK ciężko z rekrutacją.
@Varin: UK obecnie jest i tak najlepszym rynkiem pod względem liczby .NET devów. Co masz na myśli pisząc, że ciężko z rekrutacją?
Brakuje po prostu devów, devów co ogarniają cokolwiek czy devów na konkretnym poziomie jakich oczekuje Twoja firma?

Nie wiem czy Polska pod tym względem będzie lepsza.
@Hektorrr: miałem przyjemność popracować trochę z ludźmi z nie-Londynu i ich poziom to był dramat. To jak z Hindusami - kto ogarnięty to już dawno nie siedzi ani w Indiach ani w pipidówie (chyba że tam robi zdalnie dla Londynu). Nie byli aż tak nieogarnięci jak Hindusi, ale było słabo. Taki poziom jak u nas w Januszeksach. Ludzie, których zatrudniliśmy w Polsce byli znacznie lepsi.

@Varin: 170-200/h minimum moim zdaniem.
@Varin: szybkie pytanie - dlaczego chcą otwierać biuro w PL, przecież i tak wszyscy ogarnięciu seniorzy są na b2b więc to tylko koszta. Chcecie zaganiać ludzi na hybrydę żeby nie #!$%@? na OE?