Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć Mireczki,

mam dla Was krótką historie na temat polskiej biurokracji i absurdu. Zanim przejdę do rzeczy, wspomnę tylko, że chodzi o założenie #jdg, a jak się zaraz przekonacie, nie jest to takie proste, jakby się mogło wydawać.

Zacznę od tego, że mój wniosek został odrzucony. Ale czemu? A no dlatego, że pod moim numerem PESEL widnieje inne nazwisko niż to, które obecnie znajduje się na dokumentach. Teraz z pewnością zastanawiacie się, jak to możliwe? Norma, 2 lata temu zmieniłam nazwisko we Francji. Nie przewidziałam wtedy, że będę przeprowadzać się do Polski, więc nie zajmowałam się zmianą tego w polskich dokumentach na bieżąco. Dodam, że nigdy polskiego obywatelstwa nie posiadałam.

Udaję się więc ze wszystkimi niezbędnymi papierami do Urzędu Stanu Cywilnego, a tam dowiaduję się, że proces zmiany nazwiska w ewidencji potrwa sobie spokojnie 2 miesiące. Tak, dobrze słyszycie – dwa miesiące. W tym czasie mogę machnąć ręką na wykonywanie mojego zawodu, ponieważ bez zmiany nazwiska wniosek o #jdg nie ma najmniejszych szans przejść. Potwierdzone z kilku stron.

Siedzę teraz i zastanawiam się, co mogę zrobić. Jak ominąć ten bezsens i nie siedzieć 2 miesiące w domu... Jeśli ktoś z Was Mirki, miał podobne przygody lub ma jakieś rady, będę wdzięczna za podzielenie się nimi. Bo jak na razie, czuję się bezradna i wku****na maxa :((

#jdg #prawo #urzedy #praca #biurokracja



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz