Wpis z mikrobloga

Hejka wykopowe świry,

mam stwierdzone ADHD/ ADD i pamięć złotej rybki, bez zapisywania rzeczy i trzymania ich gdzieś na widoku łatwo je zapominam. Dopiero trzy lata po diagnozie zauważyłem że diagnoza jest legitna widząc ciag przyczynowo skutkowy dla rzeczy z jakimi sie zmagałem. Wiem że to coś z czym trzeba niestety nauczyć sie żyć, w związku z tym mam dwa pytania.

1) Korzystajacy z leków tzn stymulantów na adhd coś one wam pomagają? Koncentracja, funkcje wykonawcze, zapamietywanie? Mam opory przed lekami bo zastanawiam się nad dlugoterminowymi skutkami sięgania.

2) Jakie są wasze sposoby na naukę i zapamiętywanie, aktualnie szukam na to sposobów, jedyne co w życiu zapamietywałem to patologie w domu bo stary był alkusem ( ͡° ͜ʖ ͡°), oraz języki obce - te mnie angażowały jak nic.

Od ponad miesiaca regularnie siadam do "nauki" - docelowo na świadomy rozwoj umiejetności chce poswiecać 5h tygodniowo. Teraz wiem że samo czytanie, sluchanie, notowanie nie jest sposobem wiec dąże by wykorzystywać wiedzę od razu w praktyce jeśli to tylko możliwe.

#rozwojosobistyznormikami #kiciochpyta #rozwojosobisty #wygryw #przegryw #wykop30plus #warszawa #polska #p0lak
  • 7
@volareooo: No zauważyłem u znajomego co brał taką niestabilnosc nastroju, dziwnie postrzegał rzeczywistosc w sensie nie był sobą, jakby totalnie inna osobowość