Wpis z mikrobloga

@Zjadlem_Babcie: nie ma jak nie skorzystać z redystrybucji. nawet jak sam nie tankowałeś ostatnio paliwa to ta obniżka wyborcza wpłynęła na ceny produktów z których korzystałeś, jakaś ulga na prąd itd to po prostu nie skorzystałeś z tego co ci się nie należało według założeń rządzących a skorzystałeś z reszty
@Zjadlem_Babcie: Ja też nic z tych rzeczy nie tknąłem, bo też mam 3 dychy na karku bez gówniaka ale nie powiedziałbym, że ludzie, który z tego korzystali ubrudzili sobie ręce. Ludzie po prostu wykorzystują możliwości jakie mają i nie ma w tym nic złego. To wina rządu, że te możliwości im daje. Jeśli ktoś był #!$%@? przez PiS na innych obszarach, a każdy był, to nie ma nic niemoralnego w wyrywaniu
@Zjadlem_Babcie: samotny mężczyzna po trzydziestce jest takim samym problemem społecznym jak samotna matka.
Po. Prostu. Jest. Problemem.
Kosztem. Utratą. Brakiem optimum. Brakiem maksymalizacji. Brakiem poszukiwania rozwiązania.

Tych wymienionych plusów i innych patusów to w ogóle nie powinno być, co do zasady - ale jak już je wyeliminujemy to problem, niejako u podstaw, niesmak, pozostanie...

Sad but true.
@Zjadlem_Babcie witam, jestem kobietą po 30 na etacie, znaczy bezdzietną lambadziarą. Od Państwa dostałam tylko podwyżkę czynszu i rat ¯_(ツ)_/¯

A i jeszcze skarbówka się przypomniała z niepłaconym abonamentem RTV (ponad 1000zł), a ja nawet nie mam telewizji
@kowad można epatować terminem socjalizm, ale to nie zmienia faktu, że w naszym kręgu kulturowym zdecydowana większość państw bazuje na redystrybucji. I to się nie zmieni, bo nie bez przyczyny top państw z najwyższym poziomem życia to kraje, które byś określił jako "socjalistyczne".

Zapaść demograficzna to nie tylko problemy z systemem emerytalnym. To przede wszystkim wyzwanie dla całej gospodarki, w której jest coraz mniej i pracowników, i konsumentów. Kapitalizm w czystej postaci
Jeżeli głównym problemem wynikającym z tego, że rodzi się mniej dzieci, jest niewydolność systemu emerytalnego, to może koniec końców nie jest problem z mała liczbą dzieci tylko z samym systemem?


@kowad: ale przyrost naturalny to jest najważniejsza rzecz w społeczeństwie. Ludzie to zasób i nie chodzi tu tylko o system emerytalny. Mówisz tu coś o socjalistycznym państwie, a prawda jest taka, że im bardziej kapitalistyczny jest ustrój tym więcej ludzi potrzebuje,