Wpis z mikrobloga

Nie ma żałośniejszego widoku niż opuszczona kobieta. Znajoma 35+ rozstała się z mężem (nie wnikam w przyczyny) i jak od lat Facebooka praktycznie nie używała, tak od kilku tygodni spamuje niby żartobliwymi memami i cytatami, z których wyziera rozpacz, przeplecionymi codzienną porcją zdjęć z głębokim dekoltem dla przyciągnięcia kolejnego samca.
#rozowepaski
  • 57
@Keiosss Mogę ci podać przykład faceta, który po rozstaniu, za namową znajomych wylądował u specjalisty i bierze proszki i jego dziewczyny, która dobrze się bawi i korzysta z życia. Chociaż częściej spotykam i słyszę o facetach załamanych po rozstaniu niz kobietach. Może to wynika z tego, że jakoś wszyscy chętniej chcą takiej kobiecie pomóc niż facetowi, bo facet to ma się wziąć w garść a nie płakać.
I tak było, do dnia przekazania sprzedawanego mieszkania nowym ludziom.


@XpedobearX: masz rację, nie wiem tego na pewno. Co innego jest jednak złapanie doła, jakieś krzywe akcje niedługo po rozstaniu w akcie desperacji czy nawet depresja, a co innego robić żenujące, pseudogłębokie albo rozebrane wstawki w socialach.
Gdybym się rozstał pewnie więcej bym podróżował i częściej coś wrzucił w neta, bo zwyczajnie miałbym na to więcej czasu, ale nie na zasadzie,
@troglodyta_erudyta: Rozwód to trudny czas w życiu. Każdy przeżywa to inaczej. Dla mnie oglądanie takich poczynań na fb jest smutne i bardzo współczuję tym kobietom. Sama mam teraz 35 lat i najgorsze co mnie mogłoby spotkać, to zostać teraz samej. Mam kilka takich koleżanek, które są w moim wieku i postują mega żenadę na fb.
(nie wnikam w przyczyny)


@troglodyta_erudyta: Przyczyna jest oczywista.
Facet rzuca dla młodszej i bardziej napalonej. Kobieta porzuca dla większego statusu zazwyczaj.

Ja i żona jesteśmy poniżej 35 lat, ale gdybyśmy mieli się rozstać z jakiejkolwiek przyczyny to nie wyobrażam sobie, żeby któreś z nas potem takie cyrki odwalało. Aż mnie skręca z żenady na samą myśl.


@NieBendePrasowac: To jeszcze nie poznałeś prawdziwej natury kobiety. W Przypadku gdy sięrozstajecie i zerwana
Chociaż częściej spotykam i słyszę o facetach załamanych po rozstaniu niz kobietach. Może to wynika z tego, że jakoś wszyscy chętniej chcą takiej kobiecie pomóc niż facetowi, bo facet to ma się wziąć w garść a nie płakać.


@Marek_Licyniusz_Krassus: o ile rozumiem pierwszer rostanie w młodym wieku, tak w średnim to chyba i tak problemy psychiczne były

w większości przypadków kobiety z pomocą rodzin i psiapsiółek bardzo szybko wskakują na nowy
@wuwuzela1: Nie twierdzę, że to zachowanie zarezerwowane tylko dla kobiet. Właściwie płeć nie ma tu żadnego znaczenia, bo to bardziej kwestia charakteru. Według mnie wynika to z tego, że taka osoba nadal coś do eks czuje i wszelkimi sposobami stara się byłego partnera/partnerkę odzyskać. Czy to przynosi skutek? Nie wiem, choć się domyślam ( ͡° ͜ʖ ͡°)