Wpis z mikrobloga

Mirki szukam monitora typowo pod #programowanie. Do tej pory leciałem na zestawie 27" + 28.5" Ultrawide, ale zastanawiam się nad:

a) zamianą na 1x 34" UW
b) 2x27"
c) 1x 32"

Jakie są wasze preferencje jak pracujecie?
Jeśli chodzi o monitor 34" UW (chyba ten najbardziej chodzi mi po głowie), to fajnie by było pójść bardziej w taki neat setup i wywalenie kabli, czyli monitor powinien mieć PD do podłączenia maka (90W spokojnie wystarczy). Polecicie konkretne modele, których używacie? Budżet powiedzmy do 2.5k, w wyjątkowych okolicznościach mogę nagiąć

#monitory #homeoffice
  • 13
@RoundStic: 32" 4k > 34" 3440x1440
Ja kiedyś pracowałem na dwóch monitorach, ale odkąd kupiłem monitor 4k to wygodnie mi jest na jednym + na laptopie mam teamsy odpalone żeby widzieć powiadomienia. 4k 32" jeżeli nie używasz skalowania ma większą powierzchnię roboczą niż 34" 1440, szczególnie rozdzielczość w pionie daje bardzo dużo przy programowaniu.
4k 32" jeżeli nie używasz skalowania ma większą powierzchnię roboczą niż 34" 1440


@Bpnn: @RoundStic no właśnie - "jeżeli nie używasz skalowania".

Pracuję na 32" 4K + 27" 1440p. No i na tym 32" mam skalowanie 125% ustawione, bo jednak jak dla mnie już zbyt niewygodnie się pracuje przy skalowaniyu 100%. A sam windows na dzień dobry rekomenduje 150% (to z kolei przeginka w drugą stronę jak dla mnie)

Typowo do
a może zacznijmy od tego co Ci przeszkadza i czego brakuje w obecnej konfiguracji?


@MilionoweMultikonto: W sumie niczego. Myślę ew. nad zmianą 27" na drugi 32" 4K ( ͡° ͜ʖ ͡°) - napisałem tylko po to by zaznaczyć, że 32" 4K ze skalowaniem 100% nie każdemu będzie odpowiadać.

przy 125% skalowaniu nadal 4k ma więcej przestrzeni niż 3440x1440.


@Bpnn: Troszkę mniej na szerokość ma. Ale co
  • 0
a może zacznijmy od tego co Ci przeszkadza i czego brakuje w obecnej konfiguracji?

@MilionoweMultikonto: 28.5" Ultrawide to stary monitor kupiony z upadającego software house za 2 stówy za czasów, kiedy na HO pracowałem od święta. 27" jest różowego i wróciła też do zdalnej, więc szukam sprzętu pod nowy setup i jak już mam coś kupić, to powinno być porządne
Pracuję na 1 34' UW i dodatkowo drugi 27'.
Czasem brakuje mi 3 ekranu ale nie mam już gdzie go postawić. No ale jestem bardzo zadowolony, prawdę mówiąc wystarczyłby mi chyba tylko 34'
@RoundStic: za 2,5k nie znajdziesz monitora w rozmiarze 32" z dpi wystarczającym do maka. Do maka zalecane jest 27" 5K lub 32" 6K. 4K na tak dużej powierzchni jak 32-34" będzie już zauważalnie nieostre, zwłaszcza że macOS w przeciwieństwie do Ubuntu i Windows nie ma dobrego antyaliasingu.
@Krolik: Widzę że jesteś specem od monitorów, bo już w którymś z postów się wypowiadasz. Obecnie mam monitor 38" 3840 x 1600 i używam skalowania UI systemowego *1,5, a obraz nie jest ostry z tym skalowaniem. Znalazłem taki monitor 8K, ale matryca jest za mała dla mnie do kodowania i grania w gry. Polecisz mi jakiś monitor 8K minimum 38 cali jeśli jakieś znasz?

@RoundStic: będzie wyglądało dużo lepiej niż 1440p ale znacznie gorzej niż 6K. Natomiast natywne 1440p na 32" będzie na macOS kompletnie nieużywalne. Miałem taki monitor (2560x1600) i po przesiadce na macOS musiałem kupić nowy z większą rozdzielczością i na razie mam 4K 27". Jest nieźle, ale idealna ostrość to to nie jest. 27" to IMHO maksymalna wielkość przy 4K.