Wpis z mikrobloga

Ej wytłumaczcie mi dlaczego jedno jebitne lotnisko na środku kraju będzie lepsze niż wystarczająco zadbane lotniska w miastach wojewódzkich? Poza tym, że w wypadku pierwszym będą potrzebne dodatkowe inwestycje w kolej i drogi (co samo w sobie jest ok)?
#cpk
  • 13
@przecietnyczlowiek: jak dla mnie to z niego polecisz wszędzie. A nie tak jak teraz chcesz polecieć w jakieś miejsce to tylko dwa lotniska to proponują. Wsiadasz w pociąg. Za dwie godziny jesteś na lotnisku i lecisz. A jak samolotem z jednego na drugie to już chyba dłużej to wyjdzie bo odprawy są dłuższe niż lot. Ale ogólnie jest tak, że jeśli Niemcy mówią, że coś jest nieopłacalne czy podobnie, a mają
Tych liczb nawet nie warto porównywać. Frankfurt 2,3 mln ton. Cała Polska, czyli Warszawa z Katowicami i Gdanskiem 120 tys. ton.
Katowice ustanowiły przy tym rekord, bo przejęły nadwyżkę z Frankfurtu, który zwyczajnie nie wyrabia.

Jeżeli ktoś mówi, że cpk w jakiejkolwiek formie jest zbędny, to zapewne całą swoją życiową edukację ma jeszcze przed sobą.
swiatzwariowal - Tych liczb nawet nie warto porównywać. Frankfurt 2,3 mln ton. Cała P...

źródło: prze%C5%82adunki-aircargo-pl

Pobierz
@Human_Traffic a skąd pomysł że jak my wybudujemy to nagle zaczną tu latać? Skoro Frankfurt nie wyrabia i Katowice dało radę to obsłużyć to chyba nie były jakieś zawrotne sumy...

Do tego po co mają latać tu skoro tam mają bliżej do bogatych krajów? No chyba że mielibyśmy zaopatrywać wschodnia część Europy, co też trochę się nie spina bo ona jest biedniejsza.

Nie wiem co chciałeś przez to pokazać? Że Niemcy obsługują
@Human_Traffic a skąd pomysł że jak my wybudujemy to nagle zaczną tu latać? Skoro Frankfurt nie wyrabia i Katowice dało radę to obsłużyć to chyba nie były jakieś zawrotne sumy...

Do tego po co mają latać tu skoro tam mają bliżej do bogatych krajów? No chyba że mielibyśmy zaopatrywać wschodnia część Europy, co też trochę się nie spina bo ona jest biedniejsza.

Nie wiem co chciałeś przez to pokazać? Że Niemcy obsługują
@fraciu: @fraciu: Nie rozumiem Cię, w swoim osobnym poście piszesz o rozwijaniu lotnisk regionalnych (co to w ogóle ma wspólnego z CPK?), a pytasz mnie co chciałem pokazać przez te dane? Przecież CPK w zamyśle to hub przeładunkowy. Grafika przedstawia clou problemu i konkretne liczby.

Nie wiem czy Twoje pierwsze pytanie jest prowokacyjne, czy retoryczne. Nadal jesteśmy tańsi od państw zachodnich, nie zmieniliśmy jeszcze swojego położenia geograficznego ( o ile