Wpis z mikrobloga

Jak masz tam zasięg wifi to za 15zl kupisz sobie czujnik otwarcia drzwi, potem tylko odpowiednia konfiguracja apki tuya w telefonie i masz wyjca w kieszeni jest ktoś otworzy drzwi bez wcześniejszego wyłączenia czuwania (widget możesz zrobić sobie na pulpicie). Bateria w takim czujniki (chyba. 2xAAA) starcza na pół roku. Dodał bym też wyjca w garażu podpiętego też pod tuya wifi aby wycie spłoszyło, plus jakieś światło automatyczne i kamerka aby w
  • 0
@gchmurka: Tak z wifi nie ma problemu. Spokojnie łapie z domu. Kamerkę myślałem xiaomi aw300. A do tych czujników da radę zrobić jakiś pilot albo coś takiego bo garaż obsługuje też tata a on smartfona nie ma :/
@ShadowKos: kamerę weź Imilab A1 - w xiaomi home ja dodasz ma wszystkie funkcje xiaomi, a kilkanaście złotych w kieszeni w porównaniu do xiaomi. Sam mam w domu 2 sztuki i jakość jest super. Myślałem raczej abyś umieścił ja w garażu, aby w razie false alarmu (np jak dasz sobie ten czujnik ruchu) moc zajrzeć czy ktoś w środku nie siedzi. Czujniki ruchu reagują na myszy, pająki, czy szybkie zmiany temperatury
@ShadowKos: no to najtaniej:
- kontaktron tuya wifi - 15zł
- pilot tuya wifi dla ojca - 30zł
- czujnik PIR tuya wifi - 30 zł
- zarówka tuya wifi 15zł (aby ojciec wizualnie bez apki mogł sprawdzić stan sceny - np. żarówką zgaszona strefa uzbrojona, włączona strefa rozbrojona i przy okazji światło w garażu) - 15zł
- syrenka tuya wifi - 40zł
- kamerka polecam Inmilab A1 w srodku garażu
  • 0
@gchmurka: Okej. wielkie dzięki za tak dokładne rozpisanie tego wyszstkiego.

Co do tego gotowego zestawu to tak z ciekawości masz coś godnego uwagi bo mogę i trochę dołożyć jak by było warto.
@ShadowKos: nie używałem zestawów. Sam w swoim domu zamontowałem coś profesjonalnego. W mieszkaniu które wynajmuje jak stało puste przez miesiąc zamontowałem właśnie tuya z wifi za grosze (kontaktron plus syrenka), bo w sumie cholera wie czy poprzedni lokator nie dorobił kluczy i nie wróci po mój tv czy inne sprzęty.