Wpis z mikrobloga

@albo_wutka_albo_buk: Fuj. Ciężkie upośledzenie, połączenie konfederacji, paróweczkowej logiki i jakiejś dziwnie pachnącej psychopatii, przez którą ciężko odczuwać ci empatię. Brzydziłbym się pracować z kimś takim. Przykre jest to, że najcenniejszą rzeczą, którą posiadasz, są pieniądze.
  • Odpowiedz
Uwielbiam te prawackie rady. Mało zarabiasz? Weź drugi etat i nie śpij.


@CocoJumbo266: jakie #!$%@? nie spij. tydzien ma 168h. odrzucajac na sen 8h zostaje 112. Spokojnie da rade ogarnac 2 etaty czy jakas prace dodatkowa.
no ale lewactwo jak zawsze, za malo sie zarabia, to trzeba zmusic wrednego prywaciarza zeby placil wiecej, albo opdatkowac tych co zarabiaja wiecej, zeby sie dzielili...
  • Odpowiedz
jakie #!$%@? nie spij. tydzien ma 168h. odrzucajac na sen 8h zostaje 112. Spokojnie da rade ogarnac 2 etaty czy jakas prace dodatkowa.


@geronimo80: XDDDDDDD
Oczywiście, że tak, bo sensem życia jest tylko praca i spanie, spanie i praca. Pokorni niewolnicy mają tak funkcjonować, żeby pcieciembiorca mógł sobie wymienić 3-letnie Porsche na nowiutki model albo kupić córci najnowszego I-phona, bo ten z zeszłego roku już się znudził. A ty robaku tyraj na 3-etaty za minimalną, żeby przeżyć.

Te czasy minęły dawno temu panie kolego. Nikt nie będzie dzisiaj tyrał po 12-14 h, bo jesteśmy w centrum Europy, a nie w jakimś Bangladeszu. Póki co to wy głównie spłakujecie się do mediów, jak np. jeden restaurator, że kiedyś było 50 chętnych na 1 miejsce, a teraz trzeba obsadzić kilkadziesiąt wakatów i nawet wśród Ukraińców nie ma
  • Odpowiedz
Oczywiście, że tak, bo sensem życia jest tylko praca i spanie, spanie i praca.


@CocoJumbo266: owszem, sensem życia plebsu to jest #!$%@?.

Pokorni niewolnicy mają tak funkcjonować, żeby pcieciembiorca mógł sobie wymienić 3-letnie Porsche na nowiutki model albo kupić córci najnowszego I-phona, bo ten z zeszłego roku już się znudził. A ty robaku tyraj na 3-etaty za minimalną, żeby
  • Odpowiedz
@geronimo80: Widzisz tym się różnimy, że ja w przeciwieństwie do Ciebie nie patrzę na świat przez pryzmat jedynie czubka własnego nosa. I to, że ja zarabiam bardzo dobrze jak na polskie warunki i mam niezły zawód nie oznacza, że będę rzucał innym jakieś rady coacha Mike'a, zostań informatykiem albo marketingowcem i będziesz zarabiał doskonale XDDD

Dlatego, że większość społeczeństwa nie zostanie marketingowcami, pijarowcami, inżynierami czy przedsiębiorcami. Godna zapłata należy się nie tylko takim jak ja, ale też pani Jadzi na kasie w Lidlu, kasjerce w Macu czy na Orlenie itp. Bo większość zawodów, niezbędnych do codziennego funkcjonowania wykonują ludzie niewykwalifkowani. I gdyby nie Ci pogardzani przez "byznesmenów" robole, to te wszystkie korpo-szczury i pcieciembiorcy by zarośli brudem na ulicach, nie mieli ułożonego towaru w sklepie, nie mieli dostarczonego żarcia do Lidla, dowiezionej pizzy do pracy/domu, podwiezionej dupy na lotnisko itd. Nie oznacza to oczywiście, że Marzenka z kasy w Macu ma zarabiać tyle co ja czy inny specjalista, ale ma zarabiać tyle, żeby z etatu mogła normalnie utrzymać siebie i rodzinę. Tak żyje cywilizowana Europa. A ja z wyższymi kwalifikacjami mam zarabiać tyle, żebym mógł wydawac sobie na zbytki.

Natomiast ty jesteś klasycznym przykładem cebulaka, który coś tam się dorobił, wybił z biedy i teraz wyżej sra niż dupę ma. Klasyczne dla korpo-szczurów na średnim i wyższym szczeblu oraz wszelkich bieda-pcieciembiorców, którzy czują się dumni i spełnieni, bo osiągnęli więcej niż Maniek z tasmy na trzyzmianówce XD A najlepsze jest to, że w razie jakiegokolwiek większego kryzysu czy wojny, to bez takiego pogardzanego rolnika i jego żarcia padniemy z głodu. A moje wielkie wyliczenia w Excelu czy bieda-usługi twojej firmy, nie będą wtedy znaczyły nic
  • Odpowiedz
Widzisz tym się różnimy, że ja w przeciwieństwie do Ciebie nie patrzę na świat przez pryzmat jedynie czubka własnego nosa.


@CocoJumbo266: oho jaki wspaniałomyślny za cudzy hajs ;P


I to, że ja zarabiam bardzo dobrze jak na polskie warunki i mam niezły zawód nie oznacza, że będę rzucał innym jakieś rady coacha Mike'a, zostań informatykiem albo marketingowcem i będziesz zarabiał
  • Odpowiedz
@SpokojnySokrates:

Mediana to 3400 na ręke, minimalna to 2700 na ręke


Co za bzdury.

Mediana to 5800 brutto (4300 netto) ale to też nie jest tak, że mediana jest zawsze obiektywnie "wiarygodniejszą" średnią niż arytmetyczna - zwłaszcza w kraju dośc zróznicowanym pod względem płac i kosztów życia, takim jak Polska
  • Odpowiedz