Wpis z mikrobloga

Taka rozkmina mnie naszła - jak myślicie, czy gdyby koalicyjny rząd ruszył z inicjatywą legalizacji związków osób tej samej płci (czy to jako związków partnerskich czy jako małżeństw) i z powodzeniem przepchnął stosowną ustawę przez Sejm i Senat, to zostałaby ona zawetowana przez prezydenta?
Chodzi mi o to, że wprowadzenie takiego prawa z całą pewnością spotkałoby się z aprobatą rządu USA, więc pewnie pojawiłyby się naciski na Dudę, żeby nie stał okoniem tylko to grzecznie przyklepał.
Czy może umyłby ręce i wysłał tę ustawę do TK, a tam trafiłaby ona do zamrażarki do końca kadencji Kucharki?
Jak to widzicie?

#polityka #neuropa #lgbt #homoseksualizm
  • 3
@HrabiaTruposz: weto albo TK. W drugim przypadku, gdyby TK nie mógł się przyczepić i w końcu by wydali rok, to doszłoby do "automatycznego" podpisu przez prezydenta. Na miejscu Adriana bym nie ryzykował i dał weto. Z drugiej strony jeżeli chciałby podpisać taką ustawę, to wysłanie jej do TK nie byłoby złym pomysłem. Wtedy by umywał ręce przed konserwami i nie mogliby wtedy mu specjalnie zarzucić, jeżeli ustawa wróciłaby na jego biurko