Wpis z mikrobloga

Trzeba zrobić ABSOLUTNIE wszystko, żeby nie dopuścić kiedykolwiek #konfederacja do władzy.
W Polsce brakuje 50 tys. lekarzy i 20 tys nauczycieli, a żeby to naprawić potrzeba [według Korwina] płatnych studiów, żeby mniej ludzi mogło sobie na nie pozwolić i [wg. Mentzena] urynkowić zarobki, żeby praca nauczyciela była mniej stabilna. Dodatkowo Memcen zrównuje deficyt nauczycieli z redaktorami xD 99% oglądających temu przyklaskuje! Dopuszczenie korwinistów do władzy oznaczałoby zagładę gospodarki.

Rymanowski rozjeżdża Mentzena jak psa:
https://www.youtube.com/shorts/S2Fmk4VcFOQ

Korwin rozjeżdża siebie:
https://www.youtube.com/watch?v=OriF7oQ7D7c&t=1s

#prawica #ekonomia #neuropa #bekazlewactwa #bekazprawakow #polityka
Pulchra_feles - Trzeba zrobić ABSOLUTNIE wszystko, żeby nie dopuścić kiedykolwiek #ko...

źródło: Screenshot 2023-10-21 133336

Pobierz
  • 51
Ja się zajmuje tylko kretyńskimi pomysłami Mentzena, np. na istniejące już bony, które nie rozwiązują deficytu nauczycieli xD


@Pulchra_feles: Ale czekaj. Zapytales mnie jak ja bym to widzial. Jak urynkowic = zwiekszyc, uzaleznic od efektow pracy, wynagrodzenie nauczycieli. Odpowiedzialem na Twoje pytanie.

Oceniasz cos co jak sam stwierdiles jszcze nie mialo zastosowania. No ciekawe podejscie. Prypominam tylko ze istnieje cos takiego jak szkoly prywatne. I w tych szkolach nauzyciele podlegaja prawom
Ich liczba wynika z regulacji wartości płacy państwa


Czyli dalej chcesz regulować. Tym razem się uda.


@kuroszczur: jak dobrze są płatni nauczyciele w gospodarce kapitalistycznej widać na szkołach (i ogólnie poziomie szkolnictwa) w USA XD Masz kilka prestiżowych uczelni które za hajs i sponsoring cenzurują własnych uczniów i profesorów (pozdrawiam Harvard) i całą masę głąbów które nie wiedzą gdzie leży Europa.

Ludzie są zbyt głupi by docenić wiedzę. Tak samo jak
@Pulchra_feles: Nie wiesz co #!$%@? w tym kraju Izba Lekarska która dosłownie reguluje zawód lekarza w tym różne specjalizacje. prawda? W Izbie oczywiście zasiadają inni lekarze, chociażby wąskich spcjalizacji, którzy nie chcą konkurencji w swojej dziedzinie. Dodajmy do tego ściśle ograniczoną liczbe miejsc na studiach. Czy Konfederacji pomysł to mrzonki? Może, wypunktuj w takim razie, ale przynajmniej zwracają problem na patologie tego systemu. Mówię to jako ktoś kto gardzi Konfą

Takie
@Szalom na szczeście mam w rodzinie 3 lekarzy i 1 ortodontę w rodzinie, więc wiem że #!$%@? xD moje kuzynostwo nie miało żadnego problemu z wyborem specjalizacji i chce wyjechać do Niemiec, jak wiele innych lekarzy, przez zarobki.

liczba miejsc na studiach dostosowana jest idealnie do liczby wykłądowców, a ich nie ma nieskończonej ilości xD Dlatego tak trudno się dostać. Patologię tego co proponuje konfa już wyjaśniałem xD:

Na szkoły w systemie
@Gluptaki: Utopia to państwo idealne, czyli również takie, które tak ureguluje wszystko, że wszyscy będą szczęśliwi. Problem polega na tym, że nie wiesz jak działałby wolny rynek, ale co chwilę dowiadujesz się, jak działają regulacje państwowe. Czyli #!$%@?.