Wpis z mikrobloga

#ciekawostki

Tajemnicza linia łączy ze sobą 7 sanktuariów związanych z archaniołem Michałem i sięga od Irlandii aż do Izraela. Legenda głosi, że to ślad po uderzeniu miecza Michała Archanioła, który strącił szatana do piekła. Co ciekawe, w dniu przesilenia letniego dochodzi do ciekawego zjawiska. Warto dodać, że trzy najważniejsze świątynie, w których wierni oddają cześć Michałowi Archaniołowi - Mont Saint Michel we Francji, Sacra di San Michele w Dolinie Susa i sanktuarium Monte Sant’Angelo we włoskim Gargano - są położone w tej samej odległości od siebie.

https://kobieta.interia.pl/zycie-i-styl/news-tajemnicza-linia-przecina-europe-czy-to-legendarny-miecz-mic,nId,6458352#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
lologik - #ciekawostki

Tajemnicza linia łączy ze sobą 7 sanktuariów związanych z arc...

źródło: web3-linea-sacra

Pobierz
  • 64
@lologik płaska mapa jest "przekłamana" by było prościej. Weź sobie globus i wtedy spróbuj połączyć kropki, nie wyjdzie. Chyba że Michał uderzył mieczem w płaską Ziemię bo wtedy nie wiedzieli że jest kulą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Bez złośliwości ale kolega @Xbzjahvakebdjza ma rację, takich ciekawostek można zrobić masę z linijką na mapie, ale rób więcej, może następnym razem się uda ()
nie ma tam żadnej prostej linii.


@missioncritical: oczywiście, że jest. W odwzorowaniu Merkatora chociażby równik jest odwzorowywany dokładnie na siebie. W odwzorowaniach opierających się na rzutach stereograficznych każda prosta przechodząca przez biegun jest odwzorowywana na prostą na mapie. Także fajna ciekawostka, taka niezbyt prawdziwa xd