Wpis z mikrobloga

Trzeba zrobić ABSOLUTNIE wszystko, żeby nie dopuścić kiedykolwiek #konfederacja do władzy.
W Polsce brakuje 50 tys. lekarzy i 20 tys nauczycieli, a żeby to naprawić potrzeba [według Korwina] płatnych studiów, żeby mniej ludzi mogło sobie na nie pozwolić i [wg. Mentzena] urynkowić zarobki, żeby praca nauczyciela była mniej stabilna. Dodatkowo Memcen zrównuje deficyt nauczycieli z redaktorami xD 99% oglądających temu przyklaskuje! Dopuszczenie korwinistów do władzy oznaczałoby zagładę gospodarki.

Rymanowski rozjeżdża Mentzena jak psa:
https://www.youtube.com/shorts/S2Fmk4VcFOQ

Korwin rozjeżdża siebie:
https://www.youtube.com/watch?v=OriF7oQ7D7c&t=1s

#prawica #ekonomia #neuropa #bekazlewactwa #bekazprawakow #polityka
Pulchra_feles - Trzeba zrobić ABSOLUTNIE wszystko, żeby nie dopuścić kiedykolwiek #ko...

źródło: Screenshot 2023-10-21 133336

Pobierz
  • 51
W Polsce brakuje 50 tys. lekarzy i 20 tys nauczycieli, a żeby to naprawić potrzeba [według Korwina] płatnych studiów, żeby mniej ludzi mogło sobie na nie pozwolić i [wg. Mentzena] urynkowić zarobki, żeby praca nauczyciela była mniej stabilna.

@Pulchra_feles: Kto w Polsce zarabia więcej: lekarz, nauczyciel, czy programista? Czyją płacę ustala państwo i czyja praca jest najmniej stabilna?
@ibilon:

Kto w Polsce zarabia więcej: lekarz, nauczyciel, czy programista?

Co ma w pełni rynkowa praca informatyka, która przez deficyt jest tak dobrze pładba i nie jest wymagana do kształcenia odpowiedniej ilości ludzi
Naqwet Mentzen chce bonowego nauczania, czyli pula pieniędzy na pensje nauczycieli będzie ta sama, tyle że jak szkoły dadzą jednym więcej, to innych trzeba wyrzucić co zwiększy deficyty nauczycieli xD
Rymanowski rozjeżdża Mentzena jak psa:


@Pulchra_feles: Chyba inaczej rozumiemy sformułowanie "rozjeżdżanie kogoś". Wskaż proszę, w którym momencie Memcen został rozjechany? W tym jak mówił, że lepsi i bardziej pracowici powinni zarabiać więcej od słabszych i tym którym się nie chce? Czy wtedy kiedy mówił, że system sprawdzania wiedzy i oceniania uczniów, który wykorzystywany jest od 100 lat nie sprawdzi się w dobie rozwoju technologii, w tym chatu GPT.
@mr_InCogito:

W tym jak mówił, że lepsi i bardziej pracowici powinni zarabiać więcej od słabszych i tym którym się nie chce?

Tak, bo na bonowym nauczaniu nadal mamy taką samą pulę pieniędzy jak na państwowym, a jeśli jedni nauczyciele dostaną więcej kasy, to mamy mniej dla innych, więc deficyt nauczycieli tylko się zwiększa. Dodatkowy problem jest na wsiach i małych mniejscowościom.

Drugi raz zrobił z siebie kretyna, gdy porównał zawód redaktora,
@Pulchra_feles: Ja wiem ze panstwo na niektore rzeczy ma monopol. Ale istnieje cos takiego jak szkoly prywatne.
Poczatki sa zawsze trudne. Od wymyslania rozwiazan to nie ja jestem - nie za to mi placa. Ale placenie komus za nicnierobienie (tym bardziej jakby placono duzo) to "troche" przegiecie. Co nauczyciel robi prez 60 dni wakacji? A wyplate dostaje.

Tak bardzo ogolnie to przychodzi mi do glowy takie rozwiazanie:
Rodzice dorzucaja sie do
Ty sobie nie zdajesz sprawy ile to tworzy komplikacji. Nikt nawet o tym nie myśli.


@Pulchra_feles: Napisalem ze pierwszy lepszy pomysl wiec na pewno wymaga dopracowania.

Komplikacje powiadasz? Za to teraz mamy tak wspaniale. Miernoty sa utrzymywane z naszych podatkow na cieplych posadkach. Przez to tracimy i my (placacy podatki) i dzieci ("uczone" przez leserow i miernoty)

Zastanowmy sie co w dluzszej perspektywie przyniosloby wieksze korzysci. Status quo, czy chwilowe komplikacje
@Pulchra_feles Piszesz to na portalu, gdzie nikt nie zna innych możliwości w gospodarce niż więcej wolnego rynku i niższe podatki, więc nie licz na sensowna dyskusje, bo dowiesz się co najwyżej, ze jeśli nie chcesz systemu gospodarczego z krajów 3 świata to bankowo masz nad łóżkiem plakat z Mao XD
a niektórzy obecni


@13f14: Miras ale to nie jest domena obecnych naucycieli. Ja konczylem podstawowke 28 lat temu. 23 lata temu konczylem technikum.

Przez 13 lat szkoly nauczycieli robiacych robote, takich ktorym bym dal podwyzke chocby od zaraz, policzylbym na polcach jednej reki...pijanego drwala.
@gorzki99: Ciężko mi filozofować o systemie edukacji, którego nikt na świecie nie chciał wprowadzić i nikt, włącznie z Konfederacją nie chce absolutnie wprowadzi, bo uznaje to za marnowanie czasu. Ja się zajmuje tylko kretyńskimi pomysłami Mentzena, np. na istniejące już bony, które nie rozwiązują deficytu nauczycieli xD