Wpis z mikrobloga

@TygersOfPoontang ja się uczyłem na prostych piosenkach Red Hot Chili Peppers i dzięki temu do dzisiaj uwielbiam ten zespół. Możesz spróbować Otherside na początek. Californication już jest trudniejsze. Under The Bridge też jest dość proste i ma niewiele grania. Całkiem łatwe jest Snow, Dani California. Jak chcesz poćwiczyć granie kciukiem to klasycznie, Can’t Stop. Jak to zagrasz to znaczy że mniej więcej technikę opanujesz i możesz próbować trudniejsze.
  • Odpowiedz
@TygersOfPoontang: Michael Jackson - Billie Jean.
Ogólnie stare kawałki pop czy disco mają świetny bas. Jakiś Chic, Sister Sledge, Kool and the Gang, czy choćby nawet Boney M.
Jak chcesz ambitniejsze rzeczy gatunkowo, to polecam np. solowe płyty Johna Paula Jonesa - basisty Led Zepplin. Pink Floyd też ma fajne partie basu, np. Money.
Masz jakieś preferencje gatunkowe?
  • Odpowiedz
@TygersOfPoontang: Jeżeli rock, to np. Rush, tam jest mnóstwo świetnych partii basu, ale generalnie dość wymagające. Z klasyków też może Cream - Sunshine of Your Love, wiele partii Jacka Bruce'a jest świetnych.
Solowe dokonania Jeffa Becka sprawdź też, miał fajną bardzo basistkę :}
I to taki klimat blues rockowy właśnie. Allman Brothers, King Crimson, po takie rzeczy chyba bym sięgał :P
O i ZZ Top jeszcze :D, ale to takie
  • Odpowiedz
@NuclearCycling: No dobra, obadam coś z tego ;) Rush niestety nie słuchałem za wiele, chyba będę musiał zacząć..
Cream jak najbardziej na tak, kocham kapele, jeszcze White Room jest mocarnym kawałkiem :)
King Crimson to już prog rock, obawiam sie, że to może być za trudne na początek... ZZ Top WIELBIE, jakie konkretnie kawałki proponujesz?
  • Odpowiedz
@TygersOfPoontang: drobiazg, siedzę w świecie basu od kilkunastu lat, dużo się muzyki basowej i niebasowej nasłuchałem, gram też, więc jak coś, to chętnie coś tam podpowiem. Jak chcesz, to mogę na priva Ci jakiś kontakt do siebie dać (fb na przykład), jakbyś miał więcej pytań, to pomogę.
  • Odpowiedz